Beprotiška aistra retai yra tikros meilės ženklas

Turbūt visos svajojame sutikti vyrą, kuris tiktų mums kaip tobula antroji obuolio puselė, būtų toks panašus, kad atspėtų mūsų mintis iš pusės žodžio, o aistra vienas kitam būtų tokia stipri, kad nesinorėtų atsiplėšti vienas nuo kito nei dieną, nei naktį. Paprastai tokią būseną vadiname tikrąja meile. Lana Kutkytė su tuo nelinkusi sutikti.

Tobula apgaulė

Poros santykiai gali būti skirstomi į karminius ryšius arba kosminius ryšius, – sako Lana Kutkytė. – Karminiai įvyksta tuomet, kai susitinka daug neišspręstų problemų turinčios sielos. Tokiuose santykiuose labai daug aistros, emocijų, aklo atsidavimo, perdėtos euforijos, bet ir kančios, skausmo. Sutikus tokį karminį partnerį, neretai ištinka vadinamoji meilė iš pirmo žvilgsnio arba sprogimas. Deja, tai, kas prasideda sprogimu, neretai tokiu pat sprogimu ir baigiasi.“

Užsimezgus karminiam ryšiui, mylimasis atrodo tiesiog tobulas, be jokių trūkumų. Jauti, kad jis be galo panašus į tave, kad supranti jį iki sielos gelmių ir ilgainiui nebeįsivaizduoji, kaip galėtum be jo gyventi. Tiesiog „nurauna stogą“. Atrodo, kad dėl jo eitum į pasaulio kraštą, padarytum viską.

Astrologė perspėja, kad tokie santykiai anaiptol ne visada yra likimo dovana, kaip kad mes įsivaizduojame. Tai labiau primena apsėdimą arba beprotybę, ir tai žmonės suprato visais laikais. Romantizuoti tokią būseną žmonija pradėjo palyginti neseniai – tik XIX a. romantizmo epochoje.

Net mokslininkai patvirtina, kad įsimylėjimo metu galvoje vyksta tie patys cheminiai procesai, kaip ir sergant narkomanija ar alkoholizmu, – sako astrologė. – Žiūrint astrologiškai, karminių santykių metu vyksta stiprus susirišimas per apatines čakras. Toks stiprus fizinis ar emocinis potraukis yra būtinas, kad pritrauktų tas dvi sielas vieną prie kitos ir priverstų susikabinti. Prisikuriama iliuzijų ir jomis tikima, o joms išsisklaidžius pyktis nukreipiamas į antrąją pusę, kuri pasirodo besanti ne tokia, kaip mes įsivaizdavome. Tuomet sakoma, kad anksčiau tas žmogus buvo kitoks, o dabar staiga pasikeitė. Iš tiesų pasikeičia ne jis, o mūsų požiūris į jį. Ir tas žmogus nėra kaltas nei dėl mūsų susikurtų iliuzijų, nei dėl to, kad jos išsisklaidė.“

Išrišti mazgai

Karminės poros paprastai nekuria nieko nauja, tik sprendžia įsisenėjusias, dažniausiai iš ankstesnių gyvenimų atsineštas problemas. Į tokius santykius įsivėlę žmonės tarsi pamiršta patys save ir visą dėmesį, mintis bei energiją kreipia į kitą žmogų. Tai stabdo sielos evoliuciją.

Karminiai ryšiai nėra savaiminis blogis – mums reikia išmokti tam tikras pamokas ir grąžinti tam tikras skolas, kad galėtume eiti pirmyn. Neretai prireikia kelių metų, kol transformuojiesi ir išeini iš to skausmo. Bet jei žmogus nesuvokia to kaip pamokos ir išbandymo, jis rizikuoja ilgam tokiuose santykiuose įstrigti arba nutraukęs šiuos, kitą partnerį susiranda tokį pat ir lipa ant to paties grėblio.

Jei net ir išsiskyręs vis dar galvoji apie tą žmogų, nori jam atkeršyti, apkalbi, pyksti arba viliesi jį susigrąžinti, tai ženklas, kad transformacija nėra įvykusi iki galo. Net ir fiziškai išsiskyrę, vis dar maitiname jį savo energija. Savarankiškai išsivaduoti iš tokių santykių yra gana sunku, bet esama tam tikrų praktikų, kurios padeda tai padaryti “, – pastebi Lana Kutkytė.

Žmogus, kuris moka girdėti save, santykių pabaigą paprastai pajunta pats – tarsi viduje būtų kažkas nutrūkę. Jei santykiai dar nėra nutrūkę, protinti tokį „apsėstąjį“ – bergždžias reikalas, nes jis girdi tik tai, ką nori girdėti. Aplinkiniai dažnai negali supranti, kaip moteris gali gyventi su smurtautoju ar neištikimu vyru, bet iš tiesų niekas nėra nuo to apsaugotas – tai karminiai, protu sunkiai kontroliuojami reiškiniai.

Greičiau išrišti šį mazgą padeda darbas su savimi. „Turi išmokti sąmoningai vertinti tą situaciją, suprasti, ką aukoji ir ką tau tai duoda, – sako Lana Kutkytė. – Net ir tas žmogus, kuris tave žemina ar apgaudinėja, tave kažko moko – tarkim, skatina atrasti savyje savivertės jausmą. Be to, paprastai pritraukiame panašų į save partnerį. Jei mus erzina tam tikros jo savybės, tokių pat, tik giliai paslėptų, reikia ieškoti savyje. Tarkim, agresyvų vyrą turinti moteris neretai ir pati turi agresijos, tik ji yra nukreipta ne į kitus, o į save. Mums nenutinka nieko, ko mes nenorim. Reikėtų klausti, kodėl mano siela nori to žmogaus ir tokio elgesio? Ką ji siekia išmokti?“

Kosminiai sielų ryšiai

Visai kitokie yra kosminiais ryšiais grįsti santykiai. Tai susijungimas per aukštesnes čakras. Jauti mylimą žmogų kaip artimą sielą, bet nesi jo apsėstas. Tokiuose santykiuose dažniausiai nėra itin stiprios aistros, emocijų, bet nėra ir kančios. Jaučiama rami, pakylėjanti ir harmonijos jausmą suteikianti meilė.

Tau su tuo žmogumi yra gera, bet lygiai taip pat gerai jautiesi ir be jo. Kosminių ryšių jungiami žmonės dažnai sukuria įvairių bendrų dalykų – bendrą verslą, nevyriausybinę organizaciją ar šeimyną, kurioje randa vietos ne tik jų biologiniai vaikai. Paprastai tai yra poros, ankstesniuose savo gyvenimuose jau išmokusios savo pamokas ir dabar jų sielos gali sėkmingai augti kartu ir energiją panaudoti ne aiškintis tarpusavio problemoms, o imtis prasmingos ir daug naudos nešančios veiklos.

Kosminiai ryšiai pasitaiko kur kas rečiau nei karminiai, o tokių žmonių sajunga priklauso aukštesniam dvasiniam lygiui. Šios poros turi realizuoti svarbius, ne tik savo, bet ir aplinkos evoliuciją skatinančius darbus“, – teigia  Lana Kutkytė.

Publikuota www.moteris.lt

Ateitis prasideda šiandien

Nėra taip, kad visiems Avinams ar Jaučiams tuo pat metu vyksta tie patys įvykiai. Paprastai bendrieji horoskopai labiausiai tinka tiems, kurie yra ryškiausi savo ženklo atstovai, tačiau tendencijas, kur link judėti, ir duobes, kurių vertėtų pasisaugoti, numatyti galima“, – sako astrologė Lana Kutkytė. Jos suteiktos žinios apie tai, kaip derėtų elgtis užtemimų metu, kaip mus veikia Juodasis Mėnulis, Merkurijus, Saturnas, Jupiteris bei kitos planetos, ir kodėl vieniems sekasi labiau nei kitiems, turėtų būti naudingos ne tik ateinančiais metais, bet ir visą gyvenimą.

Užtemimų jėga

 „Žmonės neretai klaidingai įsivaizduoja, kad per užtemimus geriausia visai nieko nedaryti, tik užsidaryti namuose ir pralaukti, – pastebi astrologė. – Iš tiesų protingai elgdamiesi užtemimų energiją galim labai sėkmingai išnaudoti. Tereikia tam gerai pasiruošti.“ Visi šį astrologinį reiškinį išgyvename skirtingai – vieni sulaukia įvairių ženklų iš išorės, kiti daugiau kunkuliuoja viduje, iš naujo apmąsto savo paskirtį, santykius. Yra ir tokių, kurie tikina, kad užtemimas jų visiškai nepalietė. Tiesa, pastebi, kad kiti žmonės tapo kažkokie isteriški, pikti ar pavydūs. „Iš tiesų viskas, kas mus supa, atspindi mus pačius. Tad jei nežinia kodėl aplink padaugėja piktų ar pavydžių žmonių, šių bruožų arba erzinamą elgesį sukeliančių priežasčių vertėtų paieškoti savyje, – sako L. Kutkytė. – Visada patariu užtemimų metu nepradėti veikti specialiai ir savarankiškai, jei tai nėra būtina. Mat jie sustiprina viską. Saulės užtemimas visada sutampa su jaunatimi. Visi žino, kad per jaunatį reikia kurti ateities planus, svajoti. Užtemimas tą jėgą padidina, kūrybinė energija tampa gerokai stipresnė. Tačiau nereikia skubėti tuoj pat kažką daryti. Pirmos jaunaties dienos apskritai labiau tinka įsiklausyti į save, medituoti, svajoti, o veikti pradėkite tik trečią dieną.“ Pasak astrologės, ypač atsargiai imtis veiksmų, kai jaunatis sutampa su užtemimu. Tokiu metu daug sprendimų gali būti padiktuoti mūsų ego, o ne širdies. Gali apimti noras keršyti, užplūsti nuoskaudos, kad esi nevertinamas, nemylimas ir pan. Beje, net ir geri dalykai, įvykstantys per užtemimą, gali turėti sunkias, pamokas nešančias pasekmes. Tarkim, sulaukiate paaukštinimo darbe, bet vėliau gali nutikti taip, kad tos naujos pareigos atneš daugiau rūpesčių, nei džiaugsmo. Todėl esminius gyvenimo sprendimus geriau atidėti vėlesniam laikui. O štai atsikratyti tam tikrų erzinančių ar žalingų įpročių užtemimai labai tinka.

 Du užtemimai bus liepos mėnesį: Saulės – 2-ą dieną, o Mėnulio – 17-tą. „Jų poveikis bus kiek švelnesnis nei sausio įvykių ir labiau palies šeimą, santykius, meilę, namus – visa tai, su kuo siejamas Vėžio ženklas, – sako Lana Kutkytė. – Tai geras laikas užbaigti beverčius, bet vis dar nežinia kodėl besitęsiančius santykius. Deja, santuokai kurti – tai labai netinkamas metas, nors liepą ir yra pats vestuvių sezono įkarštis. Koją kiša dar ir tai, kad iki rugpjūčio 1 d. vyks retrogradinis Merkurijaus judėjimas, nepalankiai veikiantis bet kokias sutartis.“ Liepos mėnesio užtemimai sustiprins emocijas ir didins atotrūkį tarp norų ir galimybių. Šiuo metu reikėtų labiau susitelkti į tai, ką turite, ir tuo pasidžiaugti, užuot krimtusis dėl to, ko trūksta. Nors liepa yra aktyvių atostogų prie vandens ir atsipalaidavimo metas, be to, norėsis mažiau dirbti ir daugiau mėgautis gyvenimu, atostogauti šis metas nebus labai tinkamas. Ypač prie vandens – mat šis bus įkrautas neigiama energija. Derėtų atsargiau elgtis ir su kitais skysčiais, tarp jų – ir alkoholiniais gėrimais. Didės tikimybė apsinuodyti ne tik jais, bet ir maistu. Rizikinga bus pasinerti ir į kurortinius romanus, mat šeimos zona bus itin pažeidžiama.

Paskutinis, kiek sunkesnis nei liepą, bet lengvesnis nei sausį, Saulės užtemimas laukia gruodžio 26 dieną. Jis vyks Ožiaragio ženkle, šalia Ketu karminio mazgo, tad skatins vėl atsigręžti į sausio įvykius ir ožiaragiškas vertybes, tik šįsyk labiau per karminių pamokų prizmę. Žmonėms labai parūps materialūs dalykai – jie ims svarstyti, ar jiems pakankamai mokama, lygins savo padėtį su kitų, rūpinsis prestižo prekėmis, socialine padėtimi. „Šio užtemimo metu tiks pagalvoti, ką vertėtų nuveikti, kad galėtumėte gyventi geriau ir turėti daugiau, – siūlo L. Kutkytė. – Kritiškai įvertinkite, ar esate pakankamai geras profesionalas, ar laikotės disciplinos, gerbiate autoritetus, ar nesate per daug susitelkęs vien į pinigus. Galbūt yra dalykų, kurių reikėtų išmokti. Užtemimai parodo, kiek tamsos, negatyvių savybių yra mumyse. Jos išlenda visu gražumu ir reikia mokėti jas pamatyti, kad žinotumėte, su kuo reikėtų padirbėti. Labai stipriai šiuo periodu veikia ne tik veiksmai, bet ir žodžiai, mintys, palinkėjimai. Tai tarsi paleista strėlė, kuri anksčiau ar vėliau pasieks tikslą. Išsakius norą, susiformuoja programa, ir ji pradeda veikti net ir prieš mūsų valią. Todėl venkime linkėti blogo, pykti ant kitų ar savęs. Net ir linkėdami sau gražių dalykų, turėtume įvertinti, ar to nori tik mūsų ego, ar tai skatins sielos evoliuciją.“

Mėnulis ir kitos planetos

Pasak astrologės Lanos Kutkytės, žmones veikia įvairios planetos. Vienų poveikis yra labiau trumpalaikis, kitų – fatališkesnis ir globalesnis. „Beveik visi mano klientai žino, kas yra retrogradinis Merkurijaus judėjimas. Mat šis planeta yra  arti Žemės ir jos poveikis juntamas gana ryškiai, – sako ji. – 2019 metais Merkurijus retrogradiškai, tai yra atgal, judės kovo 4 – 28 dienomis, nuo liepos 7 d. Iki rugpjūčio 1 d., ir nuo spalio 30 iki lapkričio 20-os dienos. Tai nėra toks galingas reiškinys, kaip užtemimai, jis labiau susijęs su artimu laikotarpiu, o ne su ilgalaikiais dalykais, ir atneša daugiau mažų nesusipratimų nei fatališkų klaidų. Tokiu metu netinka sudarinėti jokių sutarčių, nes teks jas vis taisyti, perdarinėti. Stringa ir žodiniai susitarimai, daugėja nesusikalbėjimų. Užtat šis etapas tinkamas ieškoti klaidų. Visos klaidos bus kaip ant delno. 

Nuo liepos 10 d. iki rugpjūčio 11 d. retrogradinis bus ir Jupiteris. Ši labiau nutolusi planeta daugiau susijusi su globaliais dalykais, tarptautiniu verslu ar dideliais projektais. Kai ji juda atgal, viskas sulėtėja, prisistabdo, tad tas laikas netinka plėsti jokiai veiklai. (Nepamirškim, kad liepą dar vyks ir užtemimai!) Judėdamas į priekį Jupiteris viską išplečia, padidina. Beje, kinų horoskopas sudaromas būtent pagal Jupiterio judėjimą. Savo ratą jis apsuka per 12 metų, ir šiemet, kaip žinome, sėkme apdovanos gimusius Šerno (Kiaulės) metais. „Visus 2019-uosius metus jis bus Šaulyje, stipriausioje savo pozicijoje. Būdamas Šaulyje Jupiteris dosnus bus visiems, tačiau labiausiai, žinoma, – Šauliams. Jie 2019-aisiais bus viso Zodiako karaliai, – pabrėžia Lana Kutkytė. – Tuo metu ant Šaulių kris gerosios karmos dovanos, bet, žinoma, gaus jų tik tiek, kiek yra nusipelnę. Tad vienam tai gali būti tik algos pakėlimas, o kitam – loterijoje išloštas milijonas, vienam palypėjimas karjeros laipteliu, kitam – aukščiausias postas ar pasaulinė šlovė. Jupiteris duoda galimybę pasistūmėti į priekį socialiniame gyvenime – gauti daugiau pajamų, valdžios ar žinomumo. To sulauks ne tik Šauliai, bet ir kiti ugnies ženklai: Avinai ir Liūtai.“ Prie sėkmingesnių galima priskirti ir oro stichijos ženklus: Dvynius ir Svarstykles. Trečiajame oro ženkle – Vandenyje iki gegužės 4-tos dienos karaliaus Juodasis Mėnulis, tad jam seksis mažiau. Vėliau Juodasis Mėnulis 9 mėnesiams įeis į Žuvų ženklą.

Juodasis (kaip ir Baltasis) Mėnulis, arba Lilit, yra fiktyvi planeta, tad jis labiau susijęs ne su išoriniais įvykiais, o su mūsų būsenomis, jis gimdo iliuzijas, – pasakoja astrologė. – Tai nėra tie atvejai, kai mus partrenkia automobilis ar ištinka bankrotas. Tiesiog ima kamuoti paranoja, visokios baimės, įtarinėjimai, apima depesija. Net jei situacija yra visai nebloga, žmogui atrodo, kad viskas yra daug blogiau, jis pradeda daryti klaidas. Tarkim, tuo metu į paviršių iškyla kokios nors santykių problemos. Jos gali būti visai lengvai išsprendžiamos, bet žmogui atrodo tiesiog neįveikiamos. Sustiprėja apsėdimai, apima nuojauta, kad tuoj nutiks kažkas bloga, netrūksta tai neva patvirtinančių „pranašingų“ ženklų ir sapnų, bet paprastai jie yra apgaulingi. Beje, sudarinėdama dviejų žinomų ir gyvenimo pasitraukusių Lietuvos žvaigždžių horoskopus, pastebėjau, kad jų mirtys buvo susijusios būtent su Juoduoju Mėnuliu. Jis išjudina giliausius pasąmonėje slypinčius klodus, tarsi ištraukia iš pamiršto dulkėmis ir voratinkliais apaugusio sandėliuko ten slėptas baisenybes. Jis prisėlina tyliai, kaip povandeninė gyvatė ir stipriai skatina ego, gundydamas daryti tai, kas patogiau, negalvojant, kas būtų geriau mūsų sielai.“ Lana Kutkytė siūlo atsargiai vertinti itin stiprius norus ir geismus, gimusius Juodojo Mėnulio periodu. Tuo metu jautiesi esąs teisus, bet tai nebūtinai yra tiesa. Pasak jos, visi žmonės, net ir šventieji, turi savo Juodąjį Mėnulį, bet kuo labiau savo tamsiąsias puses esi pažinęs ir nuo jų išsivalęs, tuo lengviau įveikti kylančias pagundas.

Baltasis Mėnulis, arba Selena, kiekviename ženkle vieši apie 7 mėnesius. Šiuo metu jis lanko Liūtą ir ten bus iki kovo 16 dienos, tada pereis į Mergelę, o nuo spalio 16 dienos – į Svarstykles. „Šie Zodiako ženklai tarsi turės apsaugą, galimybę mažiau klysti, bus vedami teisingu keliu, – sako astrologė. – Selena nėra kaip Jupiteris ar Saturnas, ji nedalija išorinės sėkmės, bet labiau žadina laimės būseną, gebėjimą džiaugtis tuo, ką turi, ir dvasinį vystymąsi, skatina eiti link šviesos.“

Svarbūs yra ir karminiai Mėnulio mazgai. Kylantis Mėnulio mazgas Rachu visus metus bus Vėžyje, o besileidžiantis Ketu – Ožiaragyje. Kadangi Vėžys – tai šeima, tėvyne, namai, visiems tampa svarbūs šeimos, nekilnojamojo turto reikalai, patriotizmas. „Nereikia bijoti, jei jausitės stumiami į tą pusę, viskas vyks harmoningai ir išeis tik į gera“, – sako L.Kutkytė. Beje, Rachu Vėžyje yra jau šiuo metu (tą akivaizdžiai rodo sujudimas dėl vaikų atėmimo iš šeimų) ir bus 1,5 metų. Šiose srityse galėsime evoliucionuoti, eiti į priekį. Ypač gerai tai seksis daryti Vėžiams. Besileidžiantis Mėnulio mazgas Ketu bus Ožiaragyje, tad kartu su šį ženklą užklupusiais užtemimais, aštrins klausimus, ko nepadarėme, kokių įsipareigojimų neįvykdėme.

Horoskopas – ne sėkmė, o pasekmė

Tai, kaip mus palies išbandymai ir kokia aplankys sėkmė, pasak astrologės Lanos Kutkytės, priklauso ne tiek nuo bendrosios žvaigždžių padėties, kiek nuo mūsų asmeninių nuopelnų. Sakoma, kad kiekvieno žmogaus individualus horoskopas rodo ne jo gyvenimo sėkmę, o veikiau buvusių gyvenimų pasekmes. Jis neiškrenta kaip geros arba blogos kortos ant stalo, viską mes užsidirbame patys. „Tai išvaduoja nuo pavydo, – sako astrologė. – Jei šiuo metu turime kažkokius talentus, tai reiškia, kad ugdėme juos praėjusiuose įsikūnijimuose. O kituose įsikūnijimuose gausime tai, ką užsidirbsime dabar. Siela yra amžina, ji nuolat mokosi. O žmogiškasis gyvenimas – tik trumpa atkarpa, turinti savo uždavinius ir tikslus, bet ji jokiu būdu neatspindi, ką siela išmoko per visą laiką. Yra sunkių ir lengvų, vadinamųjų „tinginio“ horoskopų. „Tinginiai“ dažniausiai gimsta geroje šeimoje, yra gražūs, bet paprastai jų gyvenimas ne itin įtemptas, jie išnaudoja jau kažkada sukauptus geros karmos resusrus. Sudėtingą horoskopą turintys žmonės gyvena kur kas įdomiau, tai dažniausia yra kovotojai, jų gyvenimas primena filmą. Per tą laiką jie ir patobulėja labiau. Todėl, žiūrint iš artimos perspektyvos, sunku įvertinti, geras ar blogas yra mūsų gyvenimas.“

Taip pat negalima kaltinti likimo, kad jis mums yra negailestingas – pasak astrologės, mes patys pasirenkame tokį gyvenimą ir tokį kūną, kokį turime. Tarkim, siela nori išsiugdyti kuklumą, tad renkasi gimti vargingoje šeimoje ar ne itin išvaizdžiame kūne. Skyrybos ar sudėtingi asmeniniai santykiai gali išmokyti neprisirišti, nesisavinti, ugdyti savivertę, padėti suprasti, kad laimė priklauso ne nuo partnerio. Skurdas apsaugo nuo puikybės ir vergavimo materijai ir t.t. „Svarbu suprasti ir tai, kad siela niekada nepasirenka to, ko ji nebūtų pajėgi praeiti. Kaip atskirsim šviesą nuo tamsos, jei jos nepatirsim? Ne veltui nuo žmogaus slepiama jo praeitis. Beveik visi mes esame ir žudę, ir prievartavę, ir patys buvome nužudyti ar išprievartauti, gyventi su tuo būtų labai sunku, – sako Lana Kutkytė. – Gyvenam tūkstančius įsikūnijimų, ir ne tik Žemės planetoje. Žemiški gyvenimai ypatingi tuo, kad verčia itin daug jėgų skirti materijai. Esame ja išbandomi. Kyla rizika arba pernelyg į ją pasinerti, arba imti ignoruoti. Ir vienas, ir kitas kraštutinumas yra blogai. Turime atrasti balansą.“

Viskas, kas vyksta, yra pamoka. Tad negali smerkti nei savęs, nei kitų, kad esame tokie, kokie esame. Jei žmogus yra piktas, galbūt jis yra buvęs karys, jam reikėjo to aršumo, kovingumo, jis tai ugdė ir šiek tiek persistengė. Taigi dabar jam tenka mokytis nuolankumo, valdyti tą energiją. Žinoma, tai nereiškia, kad atpildą tiek už gerus, tiek už blogus darbus gausime tik kitame gyvenime. Pasak astrologės, kuo žmogus labiau išsivalęs ir aukštesnio sąmoningumo lygio, tuo greičiau jam atgal grįžta blogas darbas.

Žvaigždės pakiša mums įvairių uždavinių, tačiau ne jos lemia, kaip tuos uždavinius spręsime, prisiimsime atsakomybę patys ar bandysime ją perkelti ant kitų pečių. „Kvantinė fizika sako, kad negalima numatyti dabar vykstančio proceso baigties, – pastebi L.Kutkytė. – Viskas yra tik potencialas.“ Ar tai reiškia, kad ir horoskopu domėtis nebūtina? Pasak astrologės, jis yra tarsi žemėlapis, padedantis greičiau pasiekti trokštamą tikslą ir padeda išvengti bereikalingo blaškymosi bei tuščio energijos eikvojimo darant tai, kas tau šiame gyvenime neskirta. Ne visiems duota auginti vaikus, kaip ir ne visiems – uždirbti milijoną. Todėl užuot bandžius tapti tokiam, kaip visi, reikėtų ieškoti savo individualaus kelio augti.

Straipsnis iš žurnalo  „Moteris“

Kalbino Virginija Rimkuvienė

Asmeninės pastangos

Cover image for EME event 'Praktinis seminaras - intensyvas: "Vidinė laisvė'

ASMENINĖS PASTANGOS

„Ko nors pasiekti šiame pasaulyje galima tik asmeninėmis pastangomis, o jeigu kas nors nepasiseka- tai tik dėl nepakankamų pastangų. Tai akivaizdu, o tai, kas vadinama likimu, yra prasimanymas, nes jokio likimo nėra. Asmeninės pastangos, Rama, tai tie protiniai, žodiniai ir fiziniai veiksmai, kurie pagal švento žmogaus nurodymus surašyti šventraščiuose. Tik tokiu pastangų dėka Indra tapo dangaus karaliumi, Brahma- sutvėrėju ir visi kiti dievai užsitarnavo savo vietas.
Pastangos gali būti dviejų rūšių- praeitų gyvenimų pastangos ir šio gyvenimo pastangos. Pastarosios gali neutralizuoti ankstesniąsias. Likimas- tai niekas kitas, kaip praeitų gyvenimų pastangos. Šiame įsikūnijime šios dvi kategorijos nuolatos konfliktuoja ir laimi stipresnioji.
Iliuzijos išprovokuotos pastangos neatitinka šventraščių. Kai pastangos neatneša vaisių, reikia atidžiai peržiūrėti savo veiksmus- ar jie nekyla iš iliuzijos. Jeigu taip- jie turi būti nedelsiant ištaisyti. Nėra didesnės jėgos už teisingą veiksmą, atliktą dabar (šiuo metu). Todėl pasitelkus asmenines pastangas, sukandus dantis, reikia stengtis blogį nugalėti gerumu, o likimą- dabarties pastangomis.
Tingus žmogus blogiau už asilą. Niekada negalima pasiduoti tinguliui- reikia veržtis į išsilaisvinimą, suvokiant, kad kiekvieną akimirką gyvenimas traukiasi. Nedera mėgautis ištvirkavimu arba jutiminiais malonumais, kaip kirminai mėgaujasi pūliais. Tas, kuris sako, kad „likimas mane pastūmėjo į tai“,- yra besmegenis, nuo kurio nusigręžia sėkmės deivė. Asmeninėmis pastangomis įgyk išmintį ir suvok, jog tavo pastangos anksčiau ar vėliau atves į tiesios suvokimą.

Kokios pastangos, tokie ir rezultatai, o Rama,- tokia asmeninių pastangų esmė. Tai dar vadinama likimu. Kai atsitinka nelaimė, žmonės verkia:“Kokia baisi tragedija!“ arba „Deja, toks mano likimas“. Ir viena, ir kita reiškia tą patį. Tai, kas vadinama likimu arba Dievo valia,- paprasčiausiai praeities veiksmų arba asmeninių pastangų praeityje rezultatas. Dabartis yra nepalyginamai galingesnė už praeitį. Tik visiški kvailiai pasitenkina savo praeities pastangų rezultatais, kuriuos vadina Dievo valia, ir nesistengia dabar.
Jeigu matai, kad pastangos dabar neatneša vaisių (dėl likimo, arba Dievo valios),turi suprasti, kad jos tiesiog per menkos ir nepakankamos. Silpnas ir neprotingas žmogus, susidūręs su stipriu ir galingu priešu, įžvelgia likimo pirštą ir pasiduoda.
Kartais atsitinka, kad kas nors pasiekia didelį laimėjimą be pastangų, pavyzdžiui, vietoje staiga mirusio karaliaus dramblys (pagal senovinę tradiciją) į valdovo sostą išrenka elgetą. Žinoma, tai ne atsitiktinumas ir ne Dievo valia, o elgetos asmeninių pastangų praeituose gyvenimuose vaisius.

Asmeninės pastangos susideda iš trijų sudedamųjų- šventraščių pažinimo, mokytojo nurodymų ir savo paties pastangų. Likimo, arba dieviškosios valios, čia nėra.
Todėl tas, kuris siekia išsigelbėjimo, turi nuolatinių pastangų pagalba nukreipti savo užterštą protą į tyrus tikslus- tokia visų šventraščių esmė. Švientieji pabrėžia- kelyje, kuris veda į tikrąją palaimą, būtinas pastovumas. Išmintingas ieškotojas žino: juo intensyvesnės asmeninės pastangos, tuo aukštesni rezultatai. Ir nei likimas, nei Dievas negali to pakeisti. Be abejo, tik asmeninės pastangos lemia žmogaus gyvenimo rezultatą.“

Ištrauka iš knygos „Joga Vasištha“

12 dienų nuo gimtadienio- veiksmingas metodas koreguoti ateitį

horoscope-993144_960_720

Gimimo diena – tai žmogaus asmeniniai Naujieji metai, naujas gyvenimo etapas. Būtent šiuo atveju ir galioja posakis: „Kaip sutiksi Naujuosius metus, tokie jie ir bus“. Tačiau svarbu yra tinkamai praleisti ne tik gimtadienio dieną, tačiau ir dar dvylika dienų nuo jos.

Astrologiniu požiūriu, tikrasis žmogaus gimtadienis prasideda tuomet, kai Saulė grįžta į tą patį laipsnį, kuriame buvo gimimo momentu, tačiau reikėtų turėti omenyje, jog į savo pradinę padėtį, kurioje ji buvo žmogui gimstant, Saulė nebūtinai grįš tuo pačiu laiku, kaip nurodyta asmeniniame horoskope.

Tarkime, žmogus gimė gegužės 3 dieną 22.30 val., tačiau šiais metais tikrasis jo gimtadienis gali būti gegužės 2 dieną 7.20 val.

Siekiant tiksliai numatyti, kada įvyks Saulės grįžimo momentas, yra sudaromas horoskopas, kuris yra vadinamas Solaru. Šis horoskopas nurodo tendencijas nuo gimtadienio iki gimtadienio. Jis leidžia ne tik sužinoti svarbiausias metų galimybes ir pavojus, bet ir efektyviau naudoti veiksmingą, žemiau aprašytą metodą.

Dvylika parų nuo savo Saulės grįžimo momento (nuo tikrojo gimtadienio) pravartu ypač atidžiai stebėti save bei savo aplinką. Tai jūsų galimybė pakoreguoti savo likimą į gera bei sužinoti daug naudingos informacijos apie save ir savo ateities perspektyvas. Tereikia stebėti aplinkos siunčiamus ženklus, kurių šiomis dienomis būna apstu, ir atlikti tam tikrus veiksmus. Būtent dėl šiuo laikotarpiu pasodintų sėklų ateityje užaugs norimi vaisiai.

1 para nuo gimtadienio

Šios dienos situacijos nurodo, kaip į jus reaguos ir kokį matys ateinančiais metais aplinkiniai žmonės. Stebėkite aplinkos siunčiamus ženklus ir sužinosite, kokį įvaizdį vertėtų šiais metais pasirinkti ir kaip save tinkamai pristatyti.

 • Padarykite viską, kad patiktumėte patys sau ir gerai jaustumėtės būdami savimi. Susitvarkykite išvaizdą, pasipuoškite, leiskite sau būti ryškiais.
 • Būkite ryžtingi ir iniciatyvūs. Kad ir ką norite daryti, nelaukite pagalbos iš kitų, bet viską atlikite patys, savarankiškai. Net neabejokite, jog tą galite.
 • Darykite tuos dalykus, kurie jums patinka ir leidžia save realizuoti, pademonstruoti savo asmenybę aplinkiniams.
 • Būtinai sportuokite. Mankštos metu turite suprakaituoti arba turėtų bent jau paraudonuoti skruostai, tad pasivaikščiojimas parke netinka. Rinkitės ką nors intensyvesnio.
 • Priimkite jums sakomus komplimentus ir patys leiskite sau saikingai pasigirti. Tegul adekvatus pasitikėjimas savimi lydi jus visus metus.

 

2 para nuo gimtadienio

Įvykiai pasufleruos jums apie perspektyviausias uždarbio galimybes, apie numatomus pokyčius finansuose bei padės suvokti, kaip tinkamai tvarkyti savo materialųjį turtą, kad išlaikytumėte stabilumą.

 • Pasistenkite sukurti tokias aplinkybes, kad būtent šiandien gautumėte jums skirtas dovanas, – taip pagerinsite savo materialinę padėtį. O dar geriau būtų, jei gautumėte pinigų, jums būtų padaryta perlaida ar išmokėtas atlyginimas.
 • Atsidėkite pinigų ateičiai, pradėkite kaupti.
 • Tvarkingai apskaičiuokite savo asmeninę buhalteriją. Racionaliai sutvarkykite savo pajamas bei išlaidas.
 • Nusipirkite sau gražią ir paktišką dovaną.
 • Leiskite sau su saiku mėgautis mėgstamiausiais patiekalais. Nevenkite saldumynų, jei tik juos mėgstate.

 

3 para nuo gimtadienio

 Atkreipkite dėmesį į tai, kas jums šiandien skambina ar rašo, kadangi šie žmonės gali suvaidinti svarbų vaidmenį jūsų ateityje. Galite aiškiai suvokti, kokius mokslus turėtumėte rinktis.

 • Komunikuokite, bendraukite su aplinkiniais, nevenkite naujų kontaktų, rašykite, skambinkite, domėkitės kitais.
 • Išmokite ko nors naujo, kažko tokio, kas padėtų gyventi greičiau ir laisviau. Tai gali būti nauja programėlė telefonui ar kompiuteriui, nauji įgūdžiai, kurie pravers darbe.
 • Pasidomėkite mokymosi kursais, seminarais, knygomis, interneto portalais. Pagalvokite, kur ir kaip galite gauti reikalingų žinių.
 • Gražiai bendraukite su kaimynais, broliais ir seserimis, taip užprogramuokite šį gražų ryšį visiems metams.
 • Užsiimkite kvėpavimo pratimais.

4 para nuo gimtadienio

Jeigu atidžiai stebėsite, gausite iš aplinkos patarimų dėl gyvenamosios vietos, šeimos reikalų. Moterims gali ateiti informacija apie jų perspektyvas tapti mama.

 • Jeigu neturite, tačiau norite turėti svajonių būstą, vertėtų šiandien bent nuvykti ir pabūti kuo arčiau savo svajonės. Vizualizuotis, kad jau gyvenate ten, kur norite. Šiandien pravartu būti toje vietoje, kurioje norėtumėte gyventi, kurią laikote saugiais namais.
 • Sutvarkykite namus, buitį. Pakeiskite interjerą, nusipirkite gražią detalę savo namams.
 • Skirkite dėmesio šeimos nariams, tėvams. Peržiūrėkite ir sutvarkykite šeimos nuotraukų albumą. Puoselėkite šeimos bei savo krašto tradicijas.
 • Peržiūrėkite drabužių spintą. Išmeskite arba paaukokite senus drabužius ir nusipirkite naujų. Atnaujinkie savo garderobą.
 • Gerkite pakankamai vandens, užsiimkite vandens procedūromis.

 

5 para nuo gimtadienio

Šios dienos energija jums atneš žinių apie jūsų meilės reikalus. Kokios tendencijos laukia šioje sferoje? O galbūt kažką darote neteisingai? Jei turite vaikų, tuomet dienos įvykiai pasufleruos, kokie yra jūsų santykiai su jais.

 • Paskirkite dieną meilei, kūrybai ir džiaugsmui. Būkite su tais, kurie jus iš tikrųjų myli ir darykite tai, kas teikia džiaugsmą.
 • Leiskite sau spindėti, pasipuoškite.
 • Jeigu turite antrąją pusę, skirkite romantišką pasimatymą, puoselėkite meilę, kad ji klestėtų ir ateityje. Jei esate vieniši, atsiverkite romantikai, žaismingam flirtui, nebūkite pernelyg rimti.
 • Jei turite vaikų, skirkite jiems ypatingą dėmesį, žaiskite su jais taip, lyg ir patys būtumėte vaikai. Suorganizuokite gražią šventę, praleiskite dieną džiugiai.
 • Aktyviai sportuokite. Pasirinkite tokią sporto šaką, kuri jums ir patiktų, ir būtų aktyvi.

 

6 para nuo gimtadienio

Stebėkite savo fizinį kūną, nes šiandien jis jums norės parodyti, į ką turite atkreipti dėmesį. Taigi, jei pajusite negalavimą, lengvą ar stiprų skausmą kažkurioje kūno vietoje – tai ženklas, jog reikėtų išsiaiškinti, ar kartais nėra kokių sveikatos sutrikimų.

 • Pasirūpinkite sveikatos reikalais: sureguliuokite savo mitybą, pasikonsultuokite su medikais, valykite organizmą, pasidomėkite ekologija, vaistažolėmis, sveikatinimosi procedūromis.
 • Būkite disciplinuoti ir neleiskite laiko tuščiai. Kruopščiai vykdykite visas savo pareigas, atlikite visus būtiniausius darbus, net jeigu jie nėra įdomūs. Jūsų darbas šiandien yra svarbiau nei malonumai. Jei ieškote darbo, tuomet šiandien nesnauskite.
 • Įveskite tobulą tvarką tiek darbe, tiek namuose. Sudarykite sąrašą darbų, kuriuos būtinai reikia nudirbti, sutvarkyti. Pradėkite jau šiandien.
 • Jei turite naminių gyvūnėlių, palepinkite, pabūkite su jais ilgiau, stebėkite jų elgesį.
 • Rūpinkitės ne tik savimi, bet ir kitais. Tarnaukite aplinkiniams be noro gauti naudos sau, būkite naudingas kitiems.

 

7 para nuo gimtadienio

Šiandien yra programuojamos partnerystės perspektyvos, tiek versle, tiek ir asmeniniame gyvenime. Galima numatyti, kokios problemos užklups ateinančiais metais būtent partnerystėje  bei santuokoje. Šią dieną savo partneryje tarsi veidrodyje matysite patys save. Vieniši žmonės gali nujausti, gauti ženklus apie savo ateities partnerį.

 • Būkite socialiai aktyvūs, apsilankykite gražiame, inteligentiškame pristatyme ar renginyje.
 • Įvaizdis šiandien itin svarbus, tad būtinai tinkamai atrodykite, mandagiai bendraukite, būkite diplomatiški ir punktualūs.
 • Konsultuokitės su specialistais, kurie gali padėti išspręsti aktualius klausimus, suvokti ir atrasti reikiamą informaciją. Atsižvelkite į aplinkinių patarimus ar poreikius, nes taip ir patys daugiau pasieksite.
 • Jūsų sutuoktinis, antroji pusė arba verslo partneris yra jums šiandien itin svarbus, tad palaikykite su juo kuo artimesnį ryšį, nuoširdžiai pasikalbėkite.  Jei norite ateityje džiaugtis harmoningais santykiais, šiandien neleiskite sau ginčų.
 • Sąžiningumas, teisingumas, įstatymų, taisyklių ir etikos normų laikymasis yra būtinos savybės.

 

8 para nuo gimtadienio

Tai nėra lengva, bet užtat labai įdomi diena. Joje gali būti visko: baimių, pavydo, agresijos. Diena iškels į paviršių karmines skolas, užduotis, reikalus, kuriuos privalote atlikti, kad taptumėte dvasiškai stiprūs. Venkite bendrauti su nepažįstamais ir verčiau įsiklausykite į save.

 • Nutraukite veiklą arba ryšius su tais, kurie jus skaudina, apsunkina gyvenimą, trukdo tobulėti.
 • Sutvarkykite nors kažkiek reikalų, susijusių su paskolomis, paveldėjimu ar mokesčiais.
 • Puoselėkite intymumą, Tantrinį, seksualinį ryšį su savo partneriu.
 • Gilinkitės į ezoterinius mokslus, literatūrą, pasirinkite sau tinkamiausią. Dirbkite su savo vidiniu pasauliu. Užsiimkite dvasinėmis praktikomis.
 • Atsiverkite patikimam žmogui ir atskleiskite jam savo paslaptį.

 

9 para nuo gimtadienio

Žmonės bei dienos situacijos leis jums sužinoti, už ką esate gerbiamas šiais metais, kurioje sferoje jūs autoritetas, mokytojas kitiems. Galite pajusti stiprią trauką nuvykti į svetimą šalį arba pasidomėti dvasiniais mokymais.

 • Kalbėkite tik tiesą arba nekalbėkite apskritai.
 • Užmegzkite ryšį su užsieniu, užsieniečiais, mokykitės užsienio kalbos. Ypač aktuali diena tiems, kurių gyvenime yra svarbi emigracijos tema.
 • Jeigu svajojate apie kelionę, tuomet šiandien padarykite veiksmą, kuris priartins jus prie jos.
 • Ieškokite Mokytojo arba dvasinio mokymo, aplankykite šventyklą, bažnyčią. Bendraukite su tais, kurie gali jus praturtinti dvasiškai.
 • Iškylaukite, pabūkite gamtos apsuptyje, sportuokite.

 

10 diena nuo gimtadienio

Sužinosite savo karjeros perspektyvas, geriausią iškilimo būdą. Jei tik to sieksite ir susikaupsite, pajusite savo pašaukimą, savąjį kelią, teisingą kryptį karjeroje.

 • Aiškiai nusistatykite tikslus, numatykite racionalią strategiją, konkretų planą, kuris leis pasiekti to, ko norite.
 • Atsižvelkite į savo viršininko reikalavimus. Dirbkite patikimai ir profesionaliai. Būkite rimti ir susikaupę.
 • Padarykite kažką, kas leistų jums įgyti ar kelti kvalifikaciją. Pagalvokite, kas gali padėti siekti karjeros.
 • Bendraukite su vyresniais žmonėmis, konsultuokitės su jais, paklauskite patarimo.
 • Išsirinkite sau tinkančius mineralus, pasidomėkite mineralų terapija, joga, meditacija.

 

11 diena nuo gimtadienio

Taps aiškiau, kas yra jūsų tikrieji draugai ir koks jūs pats esate kaip draugas. Taip pat dienos ženklai pasufleruos, koks bus kolegų, bendraminčių požiūris į jus, gali nurodyti opiausias problemas bei jūsų daromas klaidas.

 • Būkite patikimas draugas. Susitikite su savo draugais, įsigilinkite į jų problemas, išklausykite.
 • Internetas, socialiniai tinklai, bendraminčiai, klubinė veikla šiandien yra itin svarbūs, ypač jei norite visus metus aktyviai dalyvauti kolektyvo veikloje, įdomiai bendrauti.
 • Skirkite dėmesio savo svajonei. Padarykite konkretų žingsnį jos link – tai leis jai greičiau įsikūnyti.
 • Užsirašykite idėjas, kurios gims šiandien jūsų galvoje. Greičiausiai jos bus itin vertingos.
 • Atsisakykite dalykų, kurie riboja jūsų laisvę, o vietoj jų pasikvieskite į gyvenimą kokią nors naujovę.

 

12 diena nuo gimtadienio

Šiandien galite sužinoti, kas yra jūsų slaptieji priešai, kas jums kenkia „už nugaros“, ko šiais metais reikės pasisaugoti. Taip pat svarbu stebėti savo savijautą, kadangi į paviršių gali išplaukti jūsų slaptos baimės, iliuzijos, įsivaizdavimai.

 • Nesigirdami padarykite gerą darbą kitam ir neimkite už tai jokio atlygio.
 • Būkite vienumoje, medituokite, skirkite laiko maldai, ramybei, vandens procedūroms, meno terapijai, subtiliai muzikai.
 • Naktį įsiminkite sapnus, jie suteiks jums daug reikalingos informacijos.
 • Ypač stipriai veiks įvairūs „būrimai“, mantika, bandymai išsiaiškinti, įsigilinti į save.
 • Nevartokite alkoholio, kavos, mėsos bei kūną užteršiančių produktų – tai apsivalymo diena, tad geriau pasninkauti.

Astrologė Lana Kutkytė

Publikuota www.ji24.lt

 

Astrologė Lana Kutkytė: „Visko pakeisti negalime, tačiau koreguoti ateitį įmanoma“

Vieni astrologiją vertina kaip pokštą, kiti suteikia kur kas daugiau reikšmės. Štai astrologė ir tarologė Lana Kutkytė kone kasdien sulaukia Ji24.lt skaitytojų klausimų apie tai, kaip pakeisti gyvenimą, numatyti likimo vingius ar tiesiog, kuriuo keliu geriau pasukti. Nusprendėme pasidomėti, kaip prasidėjo Lanos pažintis su kitokiu, dvasiniu ir ezoteriniu pasauliu.

Skaitykite toliau

Poros suderinamumas: kaip astrologija gali padėti išsirinkti tinkamą partnerį

Poros suderinamumas

Meilė neabejotinai yra vienas iš varomųjų gyvenimo variklių, juk būtent dėl jos žmonės stengiasi tobulėti, keistis į gerąją pusę. Meilė tarp motinos ir vaiko atrodo tarsi savaime suprantama, tačiau meilė tarp vyro ir moters – subtilus dalykas. Ne visada pavyksta įvardyti, kodėl mylime būtent šį žmogų, o ne kitą, ir kodėl kartais tas, kuris iš pradžių atrodė tobulas, ilgainiui sukelia vien neigiamas emocijas. Atsakymus į panašius klausimus padėda atrasti astrologijos mokslas.

Skaitykite toliau

Zodiako ženklų suskirstymas į 4 stichijas ir 3 pradus

Zodiako ženklai

Daugelis tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad dvylika Zodiako ženklų skirstomi į keturias stichijas: ugnis, žemė, oras ir vanduo. Kiekvienai stichijai priklauso trys Zodiako ženklai.

Galimai kiek mažiau žinomas, tačiau astrologijoje ne mažiau svarbus ženklų skirstymas – tai trys pradai arba tiksliau vadinamieji kryžiai: kardinalus, fiksuotas ir mutabilus (kintantis). Kiekvienam kryžiui priskiriami keturi Zodiako ženklai.

Kuomet perprasite šiuos suskirstymus, galėsite giliau suvokti Zodiako ženklus, kaip dvylika skirtingų energijos raiškos būdų.

Skaitykite toliau