Ateitis prasideda šiandien

Nėra taip, kad visiems Avinams ar Jaučiams tuo pat metu vyksta tie patys įvykiai. Paprastai bendrieji horoskopai labiausiai tinka tiems, kurie yra ryškiausi savo ženklo atstovai, tačiau tendencijas, kur link judėti, ir duobes, kurių vertėtų pasisaugoti, numatyti galima“, – sako astrologė Lana Kutkytė. Jos suteiktos žinios apie tai, kaip derėtų elgtis užtemimų metu, kaip mus veikia Juodasis Mėnulis, Merkurijus, Saturnas, Jupiteris bei kitos planetos, ir kodėl vieniems sekasi labiau nei kitiems, turėtų būti naudingos ne tik ateinančiais metais, bet ir visą gyvenimą.

Užtemimų jėga

 „Žmonės neretai klaidingai įsivaizduoja, kad per užtemimus geriausia visai nieko nedaryti, tik užsidaryti namuose ir pralaukti, – pastebi astrologė. – Iš tiesų protingai elgdamiesi užtemimų energiją galim labai sėkmingai išnaudoti. Tereikia tam gerai pasiruošti.“ Visi šį astrologinį reiškinį išgyvename skirtingai – vieni sulaukia įvairių ženklų iš išorės, kiti daugiau kunkuliuoja viduje, iš naujo apmąsto savo paskirtį, santykius. Yra ir tokių, kurie tikina, kad užtemimas jų visiškai nepalietė. Tiesa, pastebi, kad kiti žmonės tapo kažkokie isteriški, pikti ar pavydūs. „Iš tiesų viskas, kas mus supa, atspindi mus pačius. Tad jei nežinia kodėl aplink padaugėja piktų ar pavydžių žmonių, šių bruožų arba erzinamą elgesį sukeliančių priežasčių vertėtų paieškoti savyje, – sako L. Kutkytė. – Visada patariu užtemimų metu nepradėti veikti specialiai ir savarankiškai, jei tai nėra būtina. Mat jie sustiprina viską. Saulės užtemimas visada sutampa su jaunatimi. Visi žino, kad per jaunatį reikia kurti ateities planus, svajoti. Užtemimas tą jėgą padidina, kūrybinė energija tampa gerokai stipresnė. Tačiau nereikia skubėti tuoj pat kažką daryti. Pirmos jaunaties dienos apskritai labiau tinka įsiklausyti į save, medituoti, svajoti, o veikti pradėkite tik trečią dieną.“ Pasak astrologės, ypač atsargiai imtis veiksmų, kai jaunatis sutampa su užtemimu. Tokiu metu daug sprendimų gali būti padiktuoti mūsų ego, o ne širdies. Gali apimti noras keršyti, užplūsti nuoskaudos, kad esi nevertinamas, nemylimas ir pan. Beje, net ir geri dalykai, įvykstantys per užtemimą, gali turėti sunkias, pamokas nešančias pasekmes. Tarkim, sulaukiate paaukštinimo darbe, bet vėliau gali nutikti taip, kad tos naujos pareigos atneš daugiau rūpesčių, nei džiaugsmo. Todėl esminius gyvenimo sprendimus geriau atidėti vėlesniam laikui. O štai atsikratyti tam tikrų erzinančių ar žalingų įpročių užtemimai labai tinka.

 Du užtemimai bus liepos mėnesį: Saulės – 2-ą dieną, o Mėnulio – 17-tą. „Jų poveikis bus kiek švelnesnis nei sausio įvykių ir labiau palies šeimą, santykius, meilę, namus – visa tai, su kuo siejamas Vėžio ženklas, – sako Lana Kutkytė. – Tai geras laikas užbaigti beverčius, bet vis dar nežinia kodėl besitęsiančius santykius. Deja, santuokai kurti – tai labai netinkamas metas, nors liepą ir yra pats vestuvių sezono įkarštis. Koją kiša dar ir tai, kad iki rugpjūčio 1 d. vyks retrogradinis Merkurijaus judėjimas, nepalankiai veikiantis bet kokias sutartis.“ Liepos mėnesio užtemimai sustiprins emocijas ir didins atotrūkį tarp norų ir galimybių. Šiuo metu reikėtų labiau susitelkti į tai, ką turite, ir tuo pasidžiaugti, užuot krimtusis dėl to, ko trūksta. Nors liepa yra aktyvių atostogų prie vandens ir atsipalaidavimo metas, be to, norėsis mažiau dirbti ir daugiau mėgautis gyvenimu, atostogauti šis metas nebus labai tinkamas. Ypač prie vandens – mat šis bus įkrautas neigiama energija. Derėtų atsargiau elgtis ir su kitais skysčiais, tarp jų – ir alkoholiniais gėrimais. Didės tikimybė apsinuodyti ne tik jais, bet ir maistu. Rizikinga bus pasinerti ir į kurortinius romanus, mat šeimos zona bus itin pažeidžiama.

Paskutinis, kiek sunkesnis nei liepą, bet lengvesnis nei sausį, Saulės užtemimas laukia gruodžio 26 dieną. Jis vyks Ožiaragio ženkle, šalia Ketu karminio mazgo, tad skatins vėl atsigręžti į sausio įvykius ir ožiaragiškas vertybes, tik šįsyk labiau per karminių pamokų prizmę. Žmonėms labai parūps materialūs dalykai – jie ims svarstyti, ar jiems pakankamai mokama, lygins savo padėtį su kitų, rūpinsis prestižo prekėmis, socialine padėtimi. „Šio užtemimo metu tiks pagalvoti, ką vertėtų nuveikti, kad galėtumėte gyventi geriau ir turėti daugiau, – siūlo L. Kutkytė. – Kritiškai įvertinkite, ar esate pakankamai geras profesionalas, ar laikotės disciplinos, gerbiate autoritetus, ar nesate per daug susitelkęs vien į pinigus. Galbūt yra dalykų, kurių reikėtų išmokti. Užtemimai parodo, kiek tamsos, negatyvių savybių yra mumyse. Jos išlenda visu gražumu ir reikia mokėti jas pamatyti, kad žinotumėte, su kuo reikėtų padirbėti. Labai stipriai šiuo periodu veikia ne tik veiksmai, bet ir žodžiai, mintys, palinkėjimai. Tai tarsi paleista strėlė, kuri anksčiau ar vėliau pasieks tikslą. Išsakius norą, susiformuoja programa, ir ji pradeda veikti net ir prieš mūsų valią. Todėl venkime linkėti blogo, pykti ant kitų ar savęs. Net ir linkėdami sau gražių dalykų, turėtume įvertinti, ar to nori tik mūsų ego, ar tai skatins sielos evoliuciją.“

Mėnulis ir kitos planetos

Pasak astrologės Lanos Kutkytės, žmones veikia įvairios planetos. Vienų poveikis yra labiau trumpalaikis, kitų – fatališkesnis ir globalesnis. „Beveik visi mano klientai žino, kas yra retrogradinis Merkurijaus judėjimas. Mat šis planeta yra  arti Žemės ir jos poveikis juntamas gana ryškiai, – sako ji. – 2019 metais Merkurijus retrogradiškai, tai yra atgal, judės kovo 4 – 28 dienomis, nuo liepos 7 d. Iki rugpjūčio 1 d., ir nuo spalio 30 iki lapkričio 20-os dienos. Tai nėra toks galingas reiškinys, kaip užtemimai, jis labiau susijęs su artimu laikotarpiu, o ne su ilgalaikiais dalykais, ir atneša daugiau mažų nesusipratimų nei fatališkų klaidų. Tokiu metu netinka sudarinėti jokių sutarčių, nes teks jas vis taisyti, perdarinėti. Stringa ir žodiniai susitarimai, daugėja nesusikalbėjimų. Užtat šis etapas tinkamas ieškoti klaidų. Visos klaidos bus kaip ant delno. 

Nuo liepos 10 d. iki rugpjūčio 11 d. retrogradinis bus ir Jupiteris. Ši labiau nutolusi planeta daugiau susijusi su globaliais dalykais, tarptautiniu verslu ar dideliais projektais. Kai ji juda atgal, viskas sulėtėja, prisistabdo, tad tas laikas netinka plėsti jokiai veiklai. (Nepamirškim, kad liepą dar vyks ir užtemimai!) Judėdamas į priekį Jupiteris viską išplečia, padidina. Beje, kinų horoskopas sudaromas būtent pagal Jupiterio judėjimą. Savo ratą jis apsuka per 12 metų, ir šiemet, kaip žinome, sėkme apdovanos gimusius Šerno (Kiaulės) metais. „Visus 2019-uosius metus jis bus Šaulyje, stipriausioje savo pozicijoje. Būdamas Šaulyje Jupiteris dosnus bus visiems, tačiau labiausiai, žinoma, – Šauliams. Jie 2019-aisiais bus viso Zodiako karaliai, – pabrėžia Lana Kutkytė. – Tuo metu ant Šaulių kris gerosios karmos dovanos, bet, žinoma, gaus jų tik tiek, kiek yra nusipelnę. Tad vienam tai gali būti tik algos pakėlimas, o kitam – loterijoje išloštas milijonas, vienam palypėjimas karjeros laipteliu, kitam – aukščiausias postas ar pasaulinė šlovė. Jupiteris duoda galimybę pasistūmėti į priekį socialiniame gyvenime – gauti daugiau pajamų, valdžios ar žinomumo. To sulauks ne tik Šauliai, bet ir kiti ugnies ženklai: Avinai ir Liūtai.“ Prie sėkmingesnių galima priskirti ir oro stichijos ženklus: Dvynius ir Svarstykles. Trečiajame oro ženkle – Vandenyje iki gegužės 4-tos dienos karaliaus Juodasis Mėnulis, tad jam seksis mažiau. Vėliau Juodasis Mėnulis 9 mėnesiams įeis į Žuvų ženklą.

Juodasis (kaip ir Baltasis) Mėnulis, arba Lilit, yra fiktyvi planeta, tad jis labiau susijęs ne su išoriniais įvykiais, o su mūsų būsenomis, jis gimdo iliuzijas, – pasakoja astrologė. – Tai nėra tie atvejai, kai mus partrenkia automobilis ar ištinka bankrotas. Tiesiog ima kamuoti paranoja, visokios baimės, įtarinėjimai, apima depesija. Net jei situacija yra visai nebloga, žmogui atrodo, kad viskas yra daug blogiau, jis pradeda daryti klaidas. Tarkim, tuo metu į paviršių iškyla kokios nors santykių problemos. Jos gali būti visai lengvai išsprendžiamos, bet žmogui atrodo tiesiog neįveikiamos. Sustiprėja apsėdimai, apima nuojauta, kad tuoj nutiks kažkas bloga, netrūksta tai neva patvirtinančių „pranašingų“ ženklų ir sapnų, bet paprastai jie yra apgaulingi. Beje, sudarinėdama dviejų žinomų ir gyvenimo pasitraukusių Lietuvos žvaigždžių horoskopus, pastebėjau, kad jų mirtys buvo susijusios būtent su Juoduoju Mėnuliu. Jis išjudina giliausius pasąmonėje slypinčius klodus, tarsi ištraukia iš pamiršto dulkėmis ir voratinkliais apaugusio sandėliuko ten slėptas baisenybes. Jis prisėlina tyliai, kaip povandeninė gyvatė ir stipriai skatina ego, gundydamas daryti tai, kas patogiau, negalvojant, kas būtų geriau mūsų sielai.“ Lana Kutkytė siūlo atsargiai vertinti itin stiprius norus ir geismus, gimusius Juodojo Mėnulio periodu. Tuo metu jautiesi esąs teisus, bet tai nebūtinai yra tiesa. Pasak jos, visi žmonės, net ir šventieji, turi savo Juodąjį Mėnulį, bet kuo labiau savo tamsiąsias puses esi pažinęs ir nuo jų išsivalęs, tuo lengviau įveikti kylančias pagundas.

Baltasis Mėnulis, arba Selena, kiekviename ženkle vieši apie 7 mėnesius. Šiuo metu jis lanko Liūtą ir ten bus iki kovo 16 dienos, tada pereis į Mergelę, o nuo spalio 16 dienos – į Svarstykles. „Šie Zodiako ženklai tarsi turės apsaugą, galimybę mažiau klysti, bus vedami teisingu keliu, – sako astrologė. – Selena nėra kaip Jupiteris ar Saturnas, ji nedalija išorinės sėkmės, bet labiau žadina laimės būseną, gebėjimą džiaugtis tuo, ką turi, ir dvasinį vystymąsi, skatina eiti link šviesos.“

Svarbūs yra ir karminiai Mėnulio mazgai. Kylantis Mėnulio mazgas Rachu visus metus bus Vėžyje, o besileidžiantis Ketu – Ožiaragyje. Kadangi Vėžys – tai šeima, tėvyne, namai, visiems tampa svarbūs šeimos, nekilnojamojo turto reikalai, patriotizmas. „Nereikia bijoti, jei jausitės stumiami į tą pusę, viskas vyks harmoningai ir išeis tik į gera“, – sako L.Kutkytė. Beje, Rachu Vėžyje yra jau šiuo metu (tą akivaizdžiai rodo sujudimas dėl vaikų atėmimo iš šeimų) ir bus 1,5 metų. Šiose srityse galėsime evoliucionuoti, eiti į priekį. Ypač gerai tai seksis daryti Vėžiams. Besileidžiantis Mėnulio mazgas Ketu bus Ožiaragyje, tad kartu su šį ženklą užklupusiais užtemimais, aštrins klausimus, ko nepadarėme, kokių įsipareigojimų neįvykdėme.

Horoskopas – ne sėkmė, o pasekmė

Tai, kaip mus palies išbandymai ir kokia aplankys sėkmė, pasak astrologės Lanos Kutkytės, priklauso ne tiek nuo bendrosios žvaigždžių padėties, kiek nuo mūsų asmeninių nuopelnų. Sakoma, kad kiekvieno žmogaus individualus horoskopas rodo ne jo gyvenimo sėkmę, o veikiau buvusių gyvenimų pasekmes. Jis neiškrenta kaip geros arba blogos kortos ant stalo, viską mes užsidirbame patys. „Tai išvaduoja nuo pavydo, – sako astrologė. – Jei šiuo metu turime kažkokius talentus, tai reiškia, kad ugdėme juos praėjusiuose įsikūnijimuose. O kituose įsikūnijimuose gausime tai, ką užsidirbsime dabar. Siela yra amžina, ji nuolat mokosi. O žmogiškasis gyvenimas – tik trumpa atkarpa, turinti savo uždavinius ir tikslus, bet ji jokiu būdu neatspindi, ką siela išmoko per visą laiką. Yra sunkių ir lengvų, vadinamųjų „tinginio“ horoskopų. „Tinginiai“ dažniausiai gimsta geroje šeimoje, yra gražūs, bet paprastai jų gyvenimas ne itin įtemptas, jie išnaudoja jau kažkada sukauptus geros karmos resusrus. Sudėtingą horoskopą turintys žmonės gyvena kur kas įdomiau, tai dažniausia yra kovotojai, jų gyvenimas primena filmą. Per tą laiką jie ir patobulėja labiau. Todėl, žiūrint iš artimos perspektyvos, sunku įvertinti, geras ar blogas yra mūsų gyvenimas.“

Taip pat negalima kaltinti likimo, kad jis mums yra negailestingas – pasak astrologės, mes patys pasirenkame tokį gyvenimą ir tokį kūną, kokį turime. Tarkim, siela nori išsiugdyti kuklumą, tad renkasi gimti vargingoje šeimoje ar ne itin išvaizdžiame kūne. Skyrybos ar sudėtingi asmeniniai santykiai gali išmokyti neprisirišti, nesisavinti, ugdyti savivertę, padėti suprasti, kad laimė priklauso ne nuo partnerio. Skurdas apsaugo nuo puikybės ir vergavimo materijai ir t.t. „Svarbu suprasti ir tai, kad siela niekada nepasirenka to, ko ji nebūtų pajėgi praeiti. Kaip atskirsim šviesą nuo tamsos, jei jos nepatirsim? Ne veltui nuo žmogaus slepiama jo praeitis. Beveik visi mes esame ir žudę, ir prievartavę, ir patys buvome nužudyti ar išprievartauti, gyventi su tuo būtų labai sunku, – sako Lana Kutkytė. – Gyvenam tūkstančius įsikūnijimų, ir ne tik Žemės planetoje. Žemiški gyvenimai ypatingi tuo, kad verčia itin daug jėgų skirti materijai. Esame ja išbandomi. Kyla rizika arba pernelyg į ją pasinerti, arba imti ignoruoti. Ir vienas, ir kitas kraštutinumas yra blogai. Turime atrasti balansą.“

Viskas, kas vyksta, yra pamoka. Tad negali smerkti nei savęs, nei kitų, kad esame tokie, kokie esame. Jei žmogus yra piktas, galbūt jis yra buvęs karys, jam reikėjo to aršumo, kovingumo, jis tai ugdė ir šiek tiek persistengė. Taigi dabar jam tenka mokytis nuolankumo, valdyti tą energiją. Žinoma, tai nereiškia, kad atpildą tiek už gerus, tiek už blogus darbus gausime tik kitame gyvenime. Pasak astrologės, kuo žmogus labiau išsivalęs ir aukštesnio sąmoningumo lygio, tuo greičiau jam atgal grįžta blogas darbas.

Žvaigždės pakiša mums įvairių uždavinių, tačiau ne jos lemia, kaip tuos uždavinius spręsime, prisiimsime atsakomybę patys ar bandysime ją perkelti ant kitų pečių. „Kvantinė fizika sako, kad negalima numatyti dabar vykstančio proceso baigties, – pastebi L.Kutkytė. – Viskas yra tik potencialas.“ Ar tai reiškia, kad ir horoskopu domėtis nebūtina? Pasak astrologės, jis yra tarsi žemėlapis, padedantis greičiau pasiekti trokštamą tikslą ir padeda išvengti bereikalingo blaškymosi bei tuščio energijos eikvojimo darant tai, kas tau šiame gyvenime neskirta. Ne visiems duota auginti vaikus, kaip ir ne visiems – uždirbti milijoną. Todėl užuot bandžius tapti tokiam, kaip visi, reikėtų ieškoti savo individualaus kelio augti.

Straipsnis iš žurnalo  „Moteris“

Kalbino Virginija Rimkuvienė