Kaip atrasti savo gyvenimo pašaukimą?

Pašaukimas

Savo pašaukimo suvokimas ir vykdymas – viena iš esminių žmogaus gyvenimo užduočių. Kol bent dalinai neužčiuopiame ir nepriartėjame prie šio suvokimo, esame tarsi rudeniniai lapai, blaškomi vėjo.

Realybė, kurioje gyvename, yra be galo sudėtinga: kasdien susiduriame su gyvenimo iššūkiais, pasirinkimais, sutinkame įvairiausių žmonių, kurie daro mums įtaką, kažko iš mūsų tikisi, mes patys turime įvairiausių troškimų, baimių, savybių, minčių.

Be to, šiais laikais gyvenimo ritmas yra toks spartus, jog žmogus tiesiog pripranta suktis kaip voverė rate, kovoti už išlikimą, užsidirbti pragyvenimui ir dar tuo pačiu bandyti prisitaikyti prie visuomenės normų.

Būnant apsuptam tokio išorinio ir vidinio chaoso, girdėti sielos balsą, jos prašymą, žinią apie pašaukimą – nelengvas uždavinys, tačiau tikrai įmanomas. Viskas priklauso nuo žmogaus troškimo ką nors gyvenime keisti, nuo tikėjimo, kad jis yra ne vien fizinis kūnas, o nemirtinga siela, kuri pasirinko šį kūną tik tam, kad galėtų Žemėje vykdyti savo pasirinktas programas.

Paskaičiuokite, kiek valandų per dieną praleidžiate prie televizoriaus ekrano, žiūrėdami vis nesibaigiančius serialus, kiek laiko skiriate jūsų mentalinį kūną teršiantiems kompiuteriniams žaidimams ar kitokiai panašiai veiklai, kuri tikrai neskatina jūsų augimo, o atvirkščiai – atitraukia nuo jo. Juk prasmingiau būtų šį laiką skirti dvasiniam augimui, sielos užduočių vykdymui, kitaip sakant, tam, dėl ko ir gyvenate iš tikrųjų.

Net ir labai užsiėmę žmonės gali atrasti laiko dvasiniams ieškojimams, kurie atves tiesiai į savojo pašaukimo suvokimą. Juk dažnai net ir iš tikrųjų būdami užsiėmę, kažkodėl atrandame laiko pietų pertraukos metu apkalbėti kolegę, kuri atėjo į darbą su nemadinga šukuosena, arba pavartyti katalogą, kuriame nėra nė vieno mums reikalingo daikto.

Mūsų laiko paskirstymas priklauso nuo mūsų vertybių. Tad jei sielos užduotis iš tikrųjų yra jums didžiulė vertybė, tuomet negalite pasiteisinti, kad neturite pakankamai laiko. Kita vertus, žmogus Žemėje iš tiesų neturi labai daug laiko, tad svarbu kuo greičiau tinkamai suskirstyti prioritetus. Juk laikrodis tiksi… Mūsų fizinis kūnas turi „galiojimo terminą“, kuris ankščiau ar vėliau pasibaigs.

Nuostabus įrankis, galintis mums padėti atrasti savąjį Aš, yra astrologija. Nagrinėdami save per šį mokslą, galime sužinoti, koks mūsų pasaulietinis pašaukimas, tinkamiausias karjeros kelias, juk žmogaus atliekamas darbas yra jo mainai su pasauliu, tad svarbu, kad šie mainai būtų naudingi ir žmogui, ir pasauliui.

Taip pat svarbu nagrinėti, kokias savybes turime išsiugdyti, ko savyje atsikratyti ir sužinoti pagrindinius sielos uždavinius. Bandyti nuo jų išsisukti yra tas pats, kas bandyti plaukti prieš labai stiprią upės srovę. Galų gale arba pavargsite kovoti ir leisitės nešami pasroviui, arba nuskęsite ir kitame įsikūnijime vėl teks viską pradėti iš naujo.

Norint savarankiškai pajusti savąjį pašaukimą, vertėtų stebėti net ir atrodytų nereikšmingiausias situacijas, kurios lydi jus kasdieniame gyvenime. Kuomet žmogus žengia teisingu keliu, jam užsidega „žalia šviesoforo šviesa“: aplinkiniai palaiko jį dažniau nei visuomet, o keisti sutapimai sudėlioja reikiamas aplinkybės, kurios leidžia lengviau siekti tikslo. Žinoma, jei žmogus linkęs tinginiauti, tuomet tas aplinkybes jis gali tiesiog pramiegoti, o vėliau lyg niekur nieko dejuoti, kad jo gyvenimas visai nesėkmingas.

Kiekvienam žmogui nors kartą gyvenime teko pajusti įkvėpimą. Tai staiga užplūstantis žinojimas, ką ir kaip turime daryti, žinia iš aukštesniųjų dvasinių planų, kuri užpildo jūsų vidinį pasaulį subtiliomis vibracijomis ir tarsi suteikia sparnus. Šiais stebuklingais momentais svarbu yra nepaleisti šio jausmo, įtvirtinti jį savo sąmonėje ir imtis realių veiksmų, žingsnis po žingsnio vykdant savo unikalųjį sielos planą. Juk kelią nueina tik einantis.

Lana Kutkytė

Publikuota www.ji24.lt