Astrologė Lana Kutkytė: „Visko pakeisti negalime, tačiau koreguoti ateitį įmanoma“

Vieni astrologiją vertina kaip pokštą, kiti suteikia kur kas daugiau reikšmės. Štai astrologė ir tarologė Lana Kutkytė kone kasdien sulaukia Ji24.lt skaitytojų klausimų apie tai, kaip pakeisti gyvenimą, numatyti likimo vingius ar tiesiog, kuriuo keliu geriau pasukti. Nusprendėme pasidomėti, kaip prasidėjo Lanos pažintis su kitokiu, dvasiniu ir ezoteriniu pasauliu.

– Lana, kaip jūsų gyvenime atsirado astrologija, taro kortos? Kuo jus sužavėjo kitoks požiūris į pasaulį ir gyvenimą?

– Dvasiniais, ezoteriniais mokslais, Visatos dėsniais susidomėjau vaikystėje. Man buvo savaime suprantama, kad mano gyvenimas turi būti paskirtas dvasiniam tobulėjimui. Nuolat kamuodavo ypatingi sapnai ir įvykiai, kurie vertė susimąstyti ir savarankiškai ieškoti paaiškinimų.

Visgi, kuomet dvylikos metų įvyko svarbus ciklas, pirmasis Jupiterio planetos, „Didžiosios laimės“ grįžimas į savo vietą, į mano gyvenimą įžengė manoji didžioji laimė – tai mano pirmoji mokytoja. Taip susiklostė, kad likimas atsiuntė man profesionalią astrologę, kuri labai noriai dalijosi savo žiniomis, atsižvelgdama į mano amžių.

Taigi dvasiniai mokymai mano gyvenime atsirado tiesiog natūraliai, tačiau jų vertę suvokiau kiek vėliau. Tiesą sakant, informacija tarsi savaime lindo man į galvą, tad jokių ypatingų pastangų net nereikėjo. Jausmas buvo toks, lyg man paprasčiausiai tenka prisiminti iš naujo tai, ką jau seniau žinojau.

– Ar jau seniai spėjate ateitį?

– Astrologija nesiremia spėjimais, o jos paskirtis yra žymiai gilesnė ir prasmingesnė nei vien tiesiog sužinoti, kas bus ateityje. Šis mokslas tiria dangaus kūnų tarpusavio sąveikas bei jų įtaką žmogui, todėl spėjimams čia tiesiog nėra vietos.

Nors, prisimenu, kai buvau dar labai jauna, ir pati maniau, kad tik žinodama savo ateitį galėsiu ramiai ir laimingai gyventi, tuomet tai atrodė taip reikšminga. Tyrinėjau savo praeitį, dabartį ir ateitį, lankiau įvairius seminarus, kursus, mokyklas, dirbau su savimi dieną naktį. Žinoma, domėjausi ir savo artimųjų bei draugų likimais, kaip jų gyvenimas ir charakteriai atsispindi jų horoskopuose, analizavau faktus, dalinausi su aplinkiniais dvasinėmis technikomis ir stebėjau savo ir jų procesus.

Taip susidėliojo aplinkybės, gyvenimas palengva stūmė link šio darbo, besidominčių ratas vis augo. Taip prieš aštuonerius metus pradėjau dirbti ne tik su savimi ir artimaisiais, bet ir su klientais.

– Sakoma, kad žmogus kuo puikiausiai žino savo ateitį, tik nemoka įsiklausyti į savo dvasinio ir išorinio pasaulio siunčiamus signalus, ženklus. Ką apie tai manote?

– Prieš įsikūnydama siela puikiai žino būsimojo gyvenimo paskirtį, žino kokios patirties nori įgyti, ko išmokti, kokias karmines skolas grąžinti, kokią žalą ir kam atlyginti. Savo tikslams pasirenka situacijas, kurios leistų tą įgyvendinti. Kuomet įgauna fizinį apvalkalą, tampa žmogumi, šie svarbūs sprendimai nueina užmarštin, tačiau dėl to jie netampa mažiau svarbūs.

Iš tikrųjų visi žmonės žino, dėl ko įsikūnijo ir kokiose gyvenimo situacijose pasirinko dalyvauti, tačiau paprastai to neprisimena. Juk kasdien žmogaus mintys yra sutelktos į daugybę problemų: šeima, darbas, buitis, pinigai, vaikai ir t. t.

Tačiau sutelkus dėmesį ne vien į išorinius, bet ir į dvasinius poreikius, praplėtus sąmoningumą, kiekvienas daugiau ar mažiau gali lengviau skaityti jam siunčiamus ženklus, iš anksto nujausti artėjančius įvykius, žinoti, ką daryti, o ko atsisakyti. Nuolatinė vidinė savistaba padės atverti intuiciją kiekvienam. Tai natūralios žmogaus galimybės, tačiau labiausiai trukdo sunkiai kontroliuojamas protas, kuris pagimdo troškimus, baimes, prisirišimus, iliuzijas.

Mokytojas Buda Šakjamunis yra pasakęs: „Visas kančias kuria mūsų protas“. Būtent jis neleidžia išgirsti ir tinkamai suvokti sielos balso. Dažnai žmogiškieji norai nesutampa su sielos poreikiais, su pasirinktu keliu, tuomet žmogus priešinasi likimui, nenori išgirsti tiesos apie savo gyvenimą, nes toji tiesa gali būti ne tokia, kokios jam norisi. Jo mintys, įsitikinimai, įsivaizdavimai trukdo žinojimui laisvai ateiti.

Todėl ir pasitaiko, kad ne visi, atėję pas astrologą, išeina patenkinti tuo, ką išgirsta, ir kategoriškai atmeta gautą informaciją, nes ji ne tokia kokios „reikia“. Aukštesnio dvasinio lygio žinios, intuicijos balsas, siunčiami ženklai turėtų būti priimami be išankstinių nuostatų, tuomet nustebsite supratę, kaip nesunkiai tai yra pasiekiama.

– Ar prognozės visada būna tikslios, išsipildo? Ar nebūna taip, kad žmogus užsiprogramuoja ir jau laukia, kas čia nutiks gero ar blogo?

– Konsultacijos metu ir yra svarbiausia neužprogramuoti žmogui baimės dėl ateities arba nepamatuoto pasitikėjimo savimi, dėl kurio jis gali mažiau stengtis, prasčiau dirbti ir taip pražiopsoti suteiktą galimybę. Kuo labiau patyręs astrologas, tuo labiau jis vengia tiesmukų ateities pranašysčių, kurios iš tikrųjų suteikia mažai naudos, ypač jei žmogus neketina dirbti su savimi.

Pasitaiko, kad žmogus sako: „Aš noriu sužinoti, kas bus ateityje? Kada tapsiu laimingas? Ar būsiu turtingas?“ Tokie klausimai parodo, kad žmogus visiškai nesiruošia įdėti pastangų, kurdamas savo gyvenimą, o tiesiog nori, kad jį nuramintų ir „išburtų“ gražią ateitį. Ateities prognozė reikalinga tam, kad žmogus dabartyje priimtų teisingus sprendimus, išnaudotų visą savo jau dabar turimą potencialą ir galėtų atmesti jam nenaudingus veiksmus. Taigi, protingiau būtų klausti: „Ką dabar turėčiau daryti, o ko geriau vengti? Ką savyje pakeisti? Kur mano silpnosios ir stipriosios vietos? Koks laikas tinkamiausias veikti? Kodėl vyksta taip, o ne kitaip?“

Žinoma, kad įmanoma nustatyti būsimų įvykių eigą, tačiau kuo sąmoningesnis žmogus, tuo aiškiau suvokia, jog ateities prognozės ar asmeninis gimimo horoskopas nėra nepakeičiamas nuosprendis. Absoliučiai visko pakeisti negalime, tačiau pakoreguoti ateitį įmanoma – juk vien mūsų požiūris ir reakcija į įvykius nulemia daugiau nei kartais atrodo.

Astrologija gali nurodyti, kada ir kokios susiformuos aplinkybės, kokios bus galimybės vienoje ar kitoje sferoje, nurodys kelius, kuriais eiti būtų perspektyviausia ir kada geriau atlikti savo suplanuotus darbus.

O toliau viskas priklauso nuo paties žmogaus, nes jis pasirenka: pasinaudoti patarimais ir kurti savo gyvenimą arba plaukti pasroviui ir laukti, kol gyvenimas jam savaime atneš kažką teigiamo arba neigiamo.

– Ką manote apie minčių jėgą? Kodėl vieniems ji palanki, o kitiems neduoda jokios naudos?

– Vieni žmonės sugeba susikoncentruoti ties savo tikslais, žino, ko nori, o kiti dažnai dvejoja, bijo, vis kaitalioja tikslus, tad ir rezultatai atitinkami.

Teko sutikti tų, kurie bando panaudoti savo minčių jėgą, sudaro norų sąrašą ir kasdien apie jį galvoja, taip bando pritraukti gražius dalykus į savo gyvenimą. Visatos traukos dėsnis veikia visus, bet ne visada taip, kaip norėtųsi.

Kaip pavyzdį pateiksiu vieną moterį, kuri nors ir būdama graži, sveika ir komunikabili, gyveno vienišą, kupiną skausmo gyvenimą, o jos galvoje vis dažniau praskriedavo mintys apie savižudybę. Moteris buvo surašiusi savo svajonių sąrašą ir dirbo su vizualizacija jau daugiau nei 5 metus. Jokio rezultato taip ir nesulaukė. Gyvenimas nesikeitė, vis tos pačios problemos, pilka kasdienybė ir bandymas pratempti dar vieną mėnesį.

Deja, vienintelis dalykas, kurį ji darė dėl savo sėkmės, tai svajojo užsidariusi nuo pasaulio savo kambaryje. Ir taip daugiau nei 5 metus!

Jos asmeninis horoskopas aiškiai rodė, jog šiame gyvenime būtina išmokti nebijoti gyvenimo, veikti, išsiugdyti valią, tapti savarankiškai, išmokti spręsti problemas, o ne laukti, kol jos savaime išnyks arba kol jas išspręs kažkas kitas. Moteriai reikėjo mažiau svajoti ir daugiau planuoti konkrečius savo veiksmus, susikurti dienotvarkę, tiesiog pakeisti savo požiūrį į minčių jėgą. Dažniausiai tam tikri paties žmogaus elgesio šablonai neleidžia jam gyventi laimingai.

Mūsų norai lengviausia gali materializuotis, kuomet formuojasi tam palankūs planetų aspektai. Vis dėlto tam tikri suvaržymai gyvenime yra reikalingi, nors dažnam taip neatrodo teisinga. Ankstesniuose gyvenimuose žmogus taip pat kažką mąstė ir veikė, o šių minčių ir veiksmų rezultatas atsispindi dabartiniame horoskope.

Kartais reikia pasidžiaugti, kad ne visada gauname, ko norime; tai veikia lyg apsauga, kuri padeda apsivalyti ir nesukurti sau dar didesnės karminės naštos. Be to, svajojant, vizualizuojant kažką, patartina pirmiau bent dalinai išsiaiškinti savo sielos svarbiausius tikslus, poreikius. Taip galite pamatyti, jog kai kurie jūsų norai yra tiesiog tuštybė, poreikis patenkinti savo ego.

– Kaip apskritai reikėtų vertinti ateities prognozes? Juk daug kas priklauso nuo aplinkybių, kurių numatyti neįmanoma?

– Astrologija, numerologija, tarologija ir kitos panašios technikos ir gali padėti numatyti tas aplinkybės, kurių kartais „plika akimi“ pamatyti neįmanoma. Tai pagalba, kad gyvenime darytumėme kuo mažiau klaidų, nepradėtumėme projektų, kurie yra neperspektyvūs, patirtumėme kuo mažiau nesėkmių. Nebūtinos problemos jau negali taip lengvai prisėlinti, juk perspėtas – tai apsaugotas. Pavyzdžiui, laiku pasidomėjus partnerių suderinamumu, galima išvengti širdies skausmo ateityje, o jei pasidomėsite, ar jums palanki jūsų planuojama veikla, galite išsaugoti pinigus ir sutaupyti laiko.

– Kaip patartumėte žvelgti į ateitį, kad prognozės padėtų, o ne pakenktų?

– Jei kalbame apie bendras prognozes Zodiako ženklams, tai suprantama, kad jos nėra tokios tikslios, kokios būtų sudarius žmogui asmeninį horoskopą. Vis dėlto jos gali padėti numatyti gaires, laikotarpio tendencijas. Tiesa, jas sudarant yra atsižvelgiama į Saulės padėtį, tačiau žmonėms poveikį turi visos Saulės sistemos planetos. Visgi nereikėtų tapatinti astrologijos vien su bendrais dienos ar mėnesio horoskopais – tai tik šio mokslo paviršutinis sluoksnis.

Svarbu susitaikyti, kad neįmanoma visą gyvenimą girdėti tik teigiamas prognozes – sunkumų tenka karts nuo karto patirti visiems. Kai per žinias išklausote orų prognozę, juk priimate šią informaciją adekvačiai ir suprantate, kad negali visada šviesti saulė.

Kai žinote, kad lis – pasiimate skėtį, jei nusimato pavojinga audra – atidėdate tam tikrus darbus ir darote, ką galite, kad saugiai išgyventumėte audrą. Panašiai ir su astrologinėmis prognozėmis: sužinote didžiausius pavojus ir galimybes, o toliau belieka šią informaciją išmintingai panaudoti.

– Ką jums pačiai duoda astrologija?

– Ji man padeda greitai suvokti savo pasirinktas svarbiausias pamokas, suvokti kelius, kuriais eiti verta, o kuriais – ne. Taip galima nesiblaškyti ir aiškiai nustatyti savo prioritetus. Ir, žinoma, tai pagalba suprasti ne tik save, bet ir kitus, neteisti aplinkinių.

Kaip sako žinoma astrologė Jan Spiller: „Astrologija, priimama atvira širdimi, veda besąlygiškos meilės link. Nejaugi manote, kad supratęs vidinį žmogaus mechanizmą, pažinę visas jo silpnybes, dar galėtumėte ant jo pykti?“. Ši technika man viena iš svarbiausių, tačiau ne vienintelė. Didžiausias mano dėmesys yra nukreiptas į dvasines praktikas, kurių dėka galima koreguoti neigiamai veikiančių astrologinių aspektų poveikį. Tai rebefingas, Krija joga, mantros, sapnavimo praktikos…

– Ar sau spėjate ateitį? Taip išeina, kad esate visad viena koja priekyje ir žinote, kaip geriau elgtis, kokiu keliu sukti?

– Ateitis nėra nuspėjama – ji nuskaitoma. Į ateitį žvelgiu tik tuomet, kai man reikia dabartyje priimti teisingą sprendimą. Žinoma, kai kurios dalykus apie savo ateitį žinau, taigi, man įdomu stebėti, kaip gyvenimas veda mane link tam tikrų įvykių, kurie yra būtini.

Labiausiai mane domina dabartis, nes tik čia ir dabar galiu daryti įtaką savo ateičiai. Savo dienotvarkę stengiuosi suplanuoti atsižvelgdama į visą aspektų paletę. Gyvenime iš patirties pasimokiau, jog daug veiksmingiau yra kurti savo planus, prisiderinant prie astrologinių tendencijų.

– Su kokiomis bėdomis į jus dažniausiai kreipiasi žmonės? Ar pastebite kokias nors tendencijas?

– Klausimai būna tikrai įvairūs, o pagrindiniai: darbas, meilė, profesija, sveikata. Taip pat dažnėja atvejų, kuomet ateina poros arba sutuoktiniai, norėdami išsiaiškinti savo santykius. Visgi dažniausiai sulaukiu klausimų dėl verslo ir profesijos pasirinkimo.

– Ką patartumėte jautriems, šiame pasaulyje sunkiai išsitenkantiems žmonėms, kurie skęsta savo emocijų jūroje? Kaip atrasti dvasinę ramybę ir harmoniją, kuri tampa paklausiausia preke?

– Pirmiausiai patarčiau be jokių iliuzijų išsiaiškinti, kas esate ir kokios jūsų pagrindinės užduotys. Gauti šią informaciją nėra sunku, ypač labai to trokštant. Sunkiausia ją priimti, tinkamai suvokti, susitaikyti su tam tikrais faktais apie save ir gautas žinias praktiškai taikyti gyvenime.

Žmogaus horoskope esantys neigiami aspektai atspindi vidines įtampas, nesuvokimus, kurie ir sukelia problemas išorėje. Dažniausia baimės, kurios trukdo veikti, būna tik paties žmogaus vaizduotės kūrinys. Todėl tiesiog įtraukite į savo kasdienybę darbą su savimi ir po kiek laiko pasieksite geresnę vidinę būseną. Tai nebūtinai privalo būti kažkas sudėtingo. Pradėkite nuo ten, kur esate.

Pavyzdžiui, kiekvieną dieną praleiskite bent 10 minučių tiesiog ramiai kvėpuodami ir stebėdami savo įkvėpimus ir iškvėpimus. Jei šį paprastą veiksmą atliksite disciplinuotai ir susikaupę, po kelių savaičių (o gal ir greičiau) pastebėsite, kaip paprastas kvėpavimo pratimas pradeda koreguoti jūsų mąstymą ir elgesį.

– Ką atsakytumėte skeptikams, kurie astrologiją vertina kaip pokštą?

– Manau, kad nėra reikalo niekam nieko įrodinėti, nes skeptikas, kuris tikėti nenori, neišgirs jokių argumentų. Mokytojas Babadži yra išmintingai pasakęs: „Jums nereikia tikėti idėjomis, jums nereikia jų priimti, jums net nereikia su jomis sutikti. Kai kurioms iš jų galite aktyviai priešintis. Tai nieko nepakeis, niekas nesumenkins jų veiksmingumo“.

Kalbino ASTA KAUŠAKIENĖ

Publikuota www.ji24.lt