Poros suderinamumas: kaip astrologija gali padėti išsirinkti tinkamą partnerį

Poros suderinamumas

Meilė neabejotinai yra vienas iš varomųjų gyvenimo variklių, juk būtent dėl jos žmonės stengiasi tobulėti, keistis į gerąją pusę. Meilė tarp motinos ir vaiko atrodo tarsi savaime suprantama, tačiau meilė tarp vyro ir moters – subtilus dalykas. Ne visada pavyksta įvardyti, kodėl mylime būtent šį žmogų, o ne kitą, ir kodėl kartais tas, kuris iš pradžių atrodė tobulas, ilgainiui sukelia vien neigiamas emocijas. Atsakymus į panašius klausimus padėda atrasti astrologijos mokslas.

Astrologijoje žmonių tarpusavio santykius, suderinamumą nagrinėja astrologijos kryptis, kuri vadinama sinastrija. Nagrinėjant, tarkime, vyro ir moters santykių potencialą, dviejų žmonių asmeniniai gimimo horoskopai yra sudedami kartu, ir taip gaunamas bendras poros suderinamumo horoskopas, arba sinastrija.

Jame matomas fizinis, emocinis, mentalinis, dvasinis suderinamumas, pagal kurį ir galima spręsti, koks bus santykių fonas, kokie džiaugsmai bei vargai nusimato, kodėl šie žmonės nori būti kartu, kokie tarp jų panašumai ir skirtumai, kuriose gyvenimo sferose jie vienas kitą papildytų, o kuriuose – tik stabdytų ir t. t.

Pažinti savo Tikrąji Aš

Nuo ko reikėtų pradėti, sprendžiant santykių suderinamumo klausimą ar ieškant sau tinkamo partnerio? Pradėti reikėtų nuo savęs. Taigi, iš pradžių reikėtų išnagrinėti savo paties horoskopą ir taip pažinti savo Tikrąjį Aš, o tik vėliau gilintis į kitą žmogų. Turite suvokti, kas esate ir kokie pagrindiniai jūsų šio gyvenimo uždaviniai, kokias savybes turite savyje ugdyti, o kokių atsikratyti. Kokios svarbiausios jūsų vertybės ir be ko neįsivaizduojate prasmingo gyvenimo? Šie suvokimai ne tik padės nepamesti savo tikrojo kelio, kuomet meilės jausmas apsuks galvą, bet ir atneš žinojimą, kokio partnerio jums iš tikrųjų reikia, bei leis atpažinti tas reikalingas pamokas, kurias jūsų antroji pusė atneš į jūsų gyvenimą.

Sąmoningas astrologas pirmiau išnagrinėja abiejų partnerių horoskopus atskirai, o tik po to pradeda žiūrėti jų sinastriją. Pora – tai dvi atskiros asmenybės ir dvi atskiros sielos, turinčios savo paskirtį, savo asmeninius uždavinius, karminį bagažą, vidinius poreikius ir pasaulėžiūrą. Abiejų gyvenimai yra svarbūs, į abiejų poreikius, jausmus bei pasaulėžiūrą turėtų būti atsižvelgiama santykiuose, o partneriai neturėtų trukdyti vienas kitam siekti svarbiausių šio gyvenimo tikslų. Taip turėtų būti, bet juk taip nebūtinai yra, nes, deja, idealaus suderinamumo nebūna, tad poroje visada bus „kažkas ne taip, kaip reikia“.

Nagrinėjant savo santykius, itin svarbu pirmiai pradžiai atsakyti sau į klausimą: ko jūs norite iš santykių ir koks jūsų tikslas juose? Tuomet bus aišku, ar su šiuo konkrečiu partneriu galėsite tų tikslų siekti, o galbūt reikėtų negaišti laiko ir energijos…

Pavyzdžiui, jums svarbu turėti tradicinę šeimą, namus, porą vaikų ir ramią kasdienybę. Tuomet, savaime suprantama, jog tam reikia tokio žmogaus, kuris nori ir gali tai suteikti. Teko ne kartą matyti panašių situacijų, kuomet pora sutaria intymiuose santykiuose, gražiai bendrauja, turi bendrų pomėgių, tačiau po metų ar dvejų vienas iš jų suvokia, jog santykiai į priekį jau nebejudės, šeimos nebus, nes skiriasi tikslai santykiuose. Tuomet jau tampa nesvarbu, jog sutampa pomėgiai, patinka partnerio išvaizda, jog sieja puikus seksualinis suderinamumas, nes tas pats svarbiausias poreikis negali būti patenkintas.

Jeigu žmogui svarbi ištikimybė, o jo partneriui tai nėra vertybė, tuomet jau nėra svarbu, kad sinastrijos horoskopas nurodo, jog santykiai gali būti ilgalaikiai ir suteikti finansinio stabilumo. Kas iš to, jog santykiai ilgalaikiai ir teikia materialios gerovės, jei vienas iš jų bus apgaudinėjamas, žeminamas ir nelaimingas, o jo brangiausios vertybės ignoruojamos.

Taigi, svarbu suvokti, kokiose gyvenimo sferose, kokiose situacijose jums būtina susiderinti su kitu žmogumi, ir tuomet spręsti, ar judviem pakeliui, ar gebėsite prisitaikyti vienas prie kito.

Poros suderinamumas - saulėlydis

Svarbiausi niuansai suderinamumo horoskope

Analizuojant suderinamumo horoskopą, svarbiausios yra artimosios planetos: Saulė, Mėnulis, Merkurijus, Venera ir Marsas. Jų sąveika tarpusavyje sinastrijoje nurodo santykių harmoningumo lygį. Tolimosios planetos svarbios tik tuomet, kai jos aspektuoja su artimosiomis planetomis, nes būtent taip jos ir pertransliuoja savo energijas. Taip pat svarbus yra 1, 7, 4 ir 5 būstai – tiek žvelgiant į sinastriją, tiek ir į asmeninį horoskopą.

1 būstas šiuo atveju atspindi asmenybės raišką santykiuose ir apskritai gyvenime; juk ir gražiausią meilę galima prarasti, kuomet žmogus, būdamas poroje, elgiasi neadekvačiai.

Pavyzdžiui, moters asmeniniame horoskope Plutonas bei Marso ir Saturno konjunkcija 1 būste Skorpiono ženkle įtemptai aspektuoja su Saule bei Venera. Moteris gali būti itin stipri, bet pernelyg valdinga, agresyvi, kontroliuojanti, jausti įtampą ir nuolatinę baimę bendraujant su vyru, negebėti atsipalaiduoti ir t. t.

Tokiu atveju nedirbant su savimi ir nenorint suvokti savo vidinių problemų, galima ne tik sugadinti gražius santykius, bet net ir nesugebėti priartėti prie jų sukūrimo galimybių.

7 būstas parodo jūsų partnerį, jūsų antrąją pusę, jūsų santuokos galimybę. 4 būstas- tai šeima, buitis. 5 būstas – tai meilė, romantika, malonumai, džiaugsmas, vaikai. Taigi, kalbant apie santykius, šie būstai yra patys svarbiausi, ypač 1 ir 7. Svarbu yra tai, kaip suderinamumo horoskope tarpusavyje aspektuoti šių būstų valdovai, t. y. yra būstus valdančios planetos.

Visgi reikėtų turėti omenyje, jog poros, kuriose suderinamumas yra išties neprastas, gali išsiskirti, o tie, kurie turi sinastrijoje daug aštrių kampų, gali kartu praleisti visą gyvenimą. Čia esama išties daugybės niuansų: kokie būtent aspektai laiko žmonės kartu, kokias užduotis vykdo sielos, koks sąmoningumo lygmuo, kiek pastangų įdedama ir t. t. Juk santykiai – tai žmonių galimybė ne tik jais mėgautis, bet ir mokytis.

Iš darbo patirties žinau, kad jei „šviežiai įsimylėjusiam“ žmogui pasakysi, kad santykiai yra laikini, paviršutiniški ir nėra pakankamai stiprių aspektų, kurie porą palaikytų, tokie žodžiai retai bus priimti. Patys nepatvariausi santykiai yra tie, kuriuose yra bendraujama vien fiziniu lygmeniu. Toks ryšys neturi jokios prasmės, neatneša sielai tobulėjimo galimybių, taigi anksčiau ar vėliau bus nutrauktas.

Vienas žymiausių jogos Mokytojų Paramhansa Jogananda yra tobulai pasakęs: „Sekso žavesys, intelektas, grožis, pinigai, išsilavinimas ar asmeninis patrauklumas negali išlaikyti dviejų sielų drauge. Kiekvienas vyras ir moteris partneryje ieško tobulos meilės, bet ji neįmanoma, kol dieviška meilė nepasireiškia veiksmuose, motyvuose ir visuose gyvenimo siekiuose“.

Lana Kutkytė

Publikuota www.ji24.lt