Planetos ir jų globojamos gyvenimo sferos

Planetos

Kiekvieno žmogaus pasaulį galima būtų suskirstyti tarsi į tam tikrus skyrius. Viename skyriuje vis iškyla problemos, nesuvokimai, konfliktai, o štai kitame skyriuje, priešingai, jokių problemų nekyla, o harmoninga energija liejasi lyg savaime. Kiekvieną šitų skyrių valdo tam tikra planeta.

Visos planetos turi paskirtį, savas įtakos sferas, visos vienaip ar kitaip pasireiškia žmogaus gyvenime. Atidžiau pažvelgę į savo horoskopą, galite pamatyti, kad kai kurios planetos pažeistos, todėl sukelia disharmoniją, atneša kliūčių, nemalonių situacijų, priverstinių pokyčių, vidinių kompleksų. Pažeista planeta yra ta, kuri yra sau nepalankioje pozicijoje, atakuojama sunkiais aspektais su kitomis planetomis.

Nors ir ne vieninteliai, bet ryškiausiai jaučiami įtampos aspektai yra kvadratūra ir opozicija. Visgi nagrinėjant planetų padėtis, jų sąveikas tarpusavyje, būtinas didžiulis atsargumas, o į įtampos aspektus, kurie pažeidžia planetas, nevertėtų žiūrėti vien tik negatyviai. Kaip stipriai yra pažeista planeta ir ar apskritai ji pažeista, priklauso nuo daugybės faktorių: nuo aspektų, ženklo ir būsto, kuriame yra planeta, bei kitų svarbių veiksnių.

Žinoma, kuomet teoriškai skaitome apie neigiamą planetų pasireiškimą, gali būti sunku suvokti, kaip tai atrodo gyvenimo kasdienybėje. Kaip pavyzdį pateiksiu konkrečią moterį, kuri neseniai kreipėsi dėl problemų meilės sferoje. Žinoma, pateiksiu tik mažytę dalį informacijos.

Moters Venera yra Avine, o būdama šioje pozicijoje ji yra silpna, kaip sakoma „išvaryta“. Tad šiai planetai yra ypač sunku harmoningai išreikšti savo tikrąją jėgą per karingąjį Aviną. Moters Venera kvadratūroje su Saule, opozicijoje su Mėnuliu ir Plutonu , o tai rimta įtampa. Juodasis Mėnulis yra Žuvyse, o Venera šiame ženkle egzaltuoja (stipriausiai pasireiškia), taigi tai pliuso irgi nesuteikia.

Kokia ta moteris? Aukšta, sportiška, graži, protinga, tačiau kaip ji pati teigia. „vyrai manęs nepastebi, o jei kas dėmesį atkreipia, tuomet pati juos ir atstumiu, nes vis nesijaučiu pasiruošusi santykiams“. Nors uždirba pakankamai, visiškai nesipuošia, nes tuomet pasijaučia nejaukiai, įsitempia.

Jos judesiai yra net kiek vyriški, gruboki. Atrodo, kad „būti moterimi“ jai yra tiesiog skausminga. Tai tik trumpas pavyzdys, kaip gyvenime neharmoningai pasireiškia planeta, kaip veikia nepalankūs planetos aspektai. Tiesa, čia problemos ne tik dėl Veneros, bet ir dėl Mėnulio, bet visko aprašyti neįmanoma.

Atkreipkite dėmesį, kad nors moteriai nesiseka meilėje, tačiau ji nestokoja natūralaus grožio ir pinigų, o juk Venera atsako ir už kūno grožį, ir už finansus. Taigi, nereikėtų daryti skubotų išvadų ir manyti, jog viskas, kas susiję su kažkuria planeta, gali būti vien teigiama arba neigiama. Čia yra daugybė veiksnių, bet, kaip jau minėjau, tai atskira ir plati tema, todėl pradžioje svarbu tinkamai suvokti visus Zodiako ženklus, planetų charakteristiką, būstų sistemą bei kitas svarbias sritis.

Ryškiausia įtaką žmogui turi planetos, esančios arčiausiai Žemės – tai Saulė, Mėnulis, Merkurijus, Venera , Marsas bei Ascendentas. Tolimosios planetos – tai Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas, Plutonas – stipriau reiškiasi tuo atveju, jei sudaro aspektus su artimosiomis planetomis. Tolimųjų planetų energijos persitransliuoja per artimąsias planetas. Pavyzdžiui, jei žmogaus asmeniniame horoskope Plutonas nesudaro jokių aspektų arba sudaro tik su kita tolimąja planeta, tuomet jau nėra paprasta pajusti šios planetos vibracijas kasdienybėje.

Karminiai Mėnulio mazgai Rachu ir Ketu, Juodasis Mėnulis, Lilit bei Baltasis Mėnulis, Selena – fiktyvios planetos, kitaip vadinamieji ezoteriniai taškai. Sunkiau apčiuopiamos bei suvokiamos nei materialius kūnus turinčios planetos, tačiau jų poveikis vienaip ar kitaip pasireiškia kiekvienam žmogui. Taigi, pradėkime nagrinėti planetas nuoseklia tvarka.

Planetos - visata

Saulė

Nors astrologijoje yra dažniausiai vadinama planeta, tačiau astronomijoje tai yra nejudanti žvaigždė. Saulė atsako už gyvybinę energiją, dosnumą, pasitikėjimą savimi, sąmoningumą, asmens saviraišką, įtakingumą, norą gyventi ir džiaugtis.

Šis dangaus šviesulys globoja sferas, susijusias su savirealizacija, vaikais, kūryba, valdžia, charizma, šou verslu, žaidimais, meile, orumu bei garbe. Žmogaus horoskope Saulės padėtis parodo kokiais būdais jam lengviausiai sektųsi realizuoti savo asmeninį potencialą, išreikšti savo vidinę energiją.

Jei Saulė neharmoninga, tai skatina puikybę, dosnumo stoką, nepasitikėjimą savo jėgomis, energijos trūkumą, neadekvatų savęs vertinimą, išreiškia polinkį į azartinius žaidimus.

Mėnulis

Tai pasąmonė, intuicija, emocijos, švelnumas, subtilumas, jaukumas, intymumas. Mėnulis, kuris astronomijoje vadinamas Žemės palydovu, valdo motinystę, kūdikius, namus, buitį, šeimą, tradicijas, vandens telkinius, atsipalaidavimą.

Mėnulio padėtis žmogaus horoskope parodo, kokios jo emocinės reakcijos į gyvenimo situacijas. Būdamas harmoningas, jis suteikia gebėjimą bei norą pasirūpinti ir užjausti aplinkinius, lengviau adaptuotis prie aplinkos, išreikšti savo jausmus, jaustis saugiai.

Jei Mėnulis pažeistas, tuomet žmogus gali jausti sunkiai valdomą nuotaikų, emocijų kaitą, dažnai stresuoti, bijoti bendrauti su kitais, prisileisti juos arčiau, nepasitikėti aplinkiniais. Vyrams tokiu atveju būna sunkiau sukurti harmoningus santykius su moterimis, o moterims sunkiau sekasi atskleisti savo moteriškumą, motinystę. Ypač stipriai Mėnulio vibracijas skleidžia katės.

Merkurijus

Tai žinių nešėjas, atsakingas už intelektą, mąstymą, kalbą, komunikabilumą, judrumą, ryšius, dokumentus, transportą, mokslus, tarpininkavimą, mainus, prekybą. Jis rašytojų, vertėjų, žurnalistų, redaktorių, prekybininkų, konsultantų, vairuotojų bei mokytojų globėjas.

Taip pat jis atsakingas ir už vagystes, sukčiavimus, melą, liežuvavimą, tuščiažodžiavimą, priklausomybę nuo kompiuterio. Merkurijus nurodo žmogaus gebėjimą reikšti mintis, įsisavinti, sisteminti ar skleisti informaciją, reguliuoja kalbėjimą, judėjimą, bendravimą.

Kuomet Merkurijus yra pažeistas, mažėja gebėjimas suprantamai, sklandžiai reikšti mintis, mokytis, rašyti, vairuoti. Beje, tuo metu, kai Merkurijus būna retrogradinis arba nepalankioje padėtyje, vertėtų atidžiau pasaugoti savo dokumentus bei daiktus nuo vagių, o kompiuterius nuo virusų.

Venera

Tai meilės, materialios gerovės, grožio, kūrybos, meno, romantikos valdovė, kuri astrologijoje yra vadinama Mažąja laime. Ji finansų, gražių daiktų, malonumų, patogumų, skanaus maisto, stiliaus bei harmoningų santykių globėja.

Kuomet Venera horoskope yra harmoninga, žmogus geba lengvai išreikšti savo talentus, jis moka mylėti bei būti mylimas, sugeba lengviau užsidirbti ir tinkamai tvarkyti finansus, jaučia grožį, skleidžia jį į aplinką.

Jei ji pažeista, išreiškia kūrybingumo stoką, išlaidavimą, pavydą, polinkį tinginiauti, išvaizdos sureikšminimą arba nesugebėjimą ja tinkamai pasirūpinti. Venera horoskope parodo, ką žmogus labiausiai mėgsta veikti, kas suteikia jam malonumą, kokie jo talentai, koks požiūris į stilių, meilę ir santykius apskritai.

Marsas

Tai veiksmas, drąsa, ryžtas, aistra, fizinis aktyvumas, gebėjimas išreikšti valios jėgą, siekti savo tikslo, apginti save bei kitus. Marso energija pasireiškia per impulsą, bebaimiškumą ir aktyvų veiksmą.

Ženklas, kuriame yra ši planeta, parodys, kaip žmogus dirba, kaip elgiasi ekstremaliose situacijose, kas yra jo varomoji jėga, aistra, kuri verčia judėti pirmyn. Išreiškia vyrišką jėgą bei gebėjimą tinkamai paskirstyti energiją veikiant.

Harmoningas Marsas suteikia valios siekti tikslų, sunkiai dirbti, sportuojant leidžia būti stipriam, nepasiduoti aplinkos spaudimui. Pažeistas Marsas gali sukelti agresyvumą, chamiškumą, poreikį kariauti, pulti aplinkinius, galimi pykčio priepuoliai, noras smurtauti.

Jupiteris

Astrologijoje pramintas Didžiąja laime, jis yra didžiausia Saulės sistemos planeta. Tai valdžia, visokeriopa sėkmė, autoritetas, pripažinimas, filantropija, įtakingi žmonės, jų parama, užsienis, tolimos kelionės, aukštasis išsilavinimas, dvasingumas, filosofija, religingumas, optimizmas, įstatymai.

Horoskope ši planeta parodo sferas, kuriose žmogui gali būti suteiktas palaikymas, likimo dovanos, pagarba, sėkmingos plėtros galimybės. Harmoningas Jupiteris suteikia galimybę gyventi turtingą ir sėkmingą gyvenimą, pasiekti socialinę arba dvasinę sėkmę, tapti gerbiamu, žinomu.

Neharmoningo Jupiterio atveju pasireiškia nepagarba autoritetams, kitokiai pasaulėžiūrai ar svetimoms kultūroms, konfliktai su valdžia, despotiškumas, valdingumas, egoizmas.

Saturnas

Tai disciplina, atsakomybė, punktualumas, griežtos taisyklės, apribojimai, struktūra, tvarka, strategija, karjera, profesionalumas, branda, senatvė, šaltis, sunkumai. Tai yra antra pagal dydį planeta, kuri garsėja savo griežtumu, tačiau tas, kuris atlaiko Saturno išbandymus, sustiprėja, įgauna gilios išminties, vertingos patirties, pasitikėjimo savimi.

Saturnas, kuris astrologijoje yra pramintas Karmos ir Laiko valdovu, nurodo, kur būtent žmogus privalo surimtėti, nugalėti baimes, kelti profesinį meistriškumą, nepasiduoti iškilus sunkumams.

Harmoningo Saturno sėkmė skleidžiasi iš lėto, palaipsniui, tačiau stabiliai. Jei ši planeta pažeista, žmogus gali turėti polinkį į depresiją, dažnai bambėti ant viršininkų arba būti vienišiumi, kuris nuolat suirzęs ir nepatenkintas gyvenimu.

Uranas

Uranas – tai aukštesnio lygio žinių nešėjas. Tai originalumas, revoliucijos, laisvė, demokratija, inovacijos, aukštos technologijos, moksliniai tyrinėjimai, žvilgsnis į ateitį, įžvalga, intelektas, sumanumas, kolektyvo veikla, bendražygiai, draugystė.

Uranas padeda nebijoti būti kitokiam, atrodyti ir elgtis kitaip, išsiskirti iš minios, išrasti kažką naujo, būti spontaniškam, eksperimentuoti. Atsako už staigius pokyčius, visuomeninę veiklą, netradicines pažiūras. Akcentuotą Uraną horoskope turi mokslininkai, išradėjai, lakūnai, astronomai, astrologai.

Kaip ir Neptūnas bei Plutonas, Uranas yra tolimoji, pasaulinė planeta, todėl individą labiau veikia, kai aspektuoja per artimąsias planetas. Nepalankūs aspektai su kitomis planetomis sukelia maištingumą, taisyklių nesilaikymą, keistumą, iškelia kenksmingas visuomenei idėjas, sprogimus, rimtas avarijas.

Neptūnas

Globoja menininkus, poetus, tapytojus, muzikus, subtilaus grožio kūrėjus. Stiprus Neptūnas žmogaus horoskope padeda medituoti, pajusti grožį, padidina susidomėjimą giliomis dvasinėmis patirtimis bei klausimais, kurie atrodo moksliškai nepaaiškinami. Neptūnas – tai vaizduotės, bohemiško gyvenimo būdo, aukščiausiosios meilės, atjautos, altruizmo valdovas. Tai dieviškasis įkvėpimas, malda, jautrumas, pranašiški sapnai, religingumas, tikėjimas.

Taip pat Neptūnas yra siejamas su tinginyste, su žalingais įpročiais, charakterio silpnumu, su priklausomybe nuo kitų žmonių įtakos ir globos. Tai iliuzijų, įvairių baimių, kankinančio sielvarto, bėgimo nuo realybės planeta, valdo ligonines, kalėjimus.

Plutonas

Transformacijos, esminių, kardinalių pokyčių, mirties ir atgimimo valdovas. Plutonas globoja rizikingą ir stambų verslą, dideles finansines operacijas, didžiulius projektus ir stiprias energijas, įtaigą, stiprią valią, kuri leidžia susitvarkyti su gyvenimo krizėmis.

Ši planeta be gailesčio pašalina viską, kas nereikalinga, kad galėtų gimti kažkas naujo. Valymosi ir atsinaujinimo procesus jis dažnai skatina per skausmą ir kančią. Plutono savybės – tai drąsa, jėga, dideli vidaus energijos resursai, seksualumas, talentas kovos menams, ezoteriniams mokslams, gydymui, konstruktyviai kritikai.

Pažeistas Plutonas žadina polinkį į kerštą, nusikalstamumą, prievartą, nesugebėjimą atskirti gėrio nuo blogio, neprotingą riziką, perdėtą susidomėjimą mirtimi ar jos baimę, atneša polinkį į juodąją magiją, sukelia avaringas situacijas, katastrofas.

Rachu

Kylantis Karminis Mėnulio mazgas Rachu – tai greičiausias kelias sielos evoliucijai, šio įsikūnijimo aktualijos. Ši fiktyvi planeta suformuoja gana fatališkas situacijas, būtinas sielai aplinkybes, kurių nepavyks išvengti ir ankščiau ar vėliau teks išmokti reikalingas pamokas. Horoskope Rachu padėtis parodo, kokias savybes būtina ugdyti savyje, kokį gyvenimo kelią pasirinkti, norint greičiau judėti pirmyn.

Išnagrinėję savo kylančio Karminio Mėnulio mazgo padėtį, sužinosite savo svarbiausias gyvenimo temas, kurias suvokus daug kas pasikeis, stos į savo vietas. Tai sferos, kuriose dar turime nedaug patirties, tačiau jusime Dvasios palaikymą, tarsi mums degtų žalia šviesoforo šviesa.

Ketu

Besileidžiantis Karminis Mėnulio mazgas – tai sielos patirtys, suvokimai, seni, giliai įsišakniję elgesio modeliai, kuriuos siela atsinešė iš praėjusių gyvenimų į šį įsikūnijimą. Šios patirtys itin vertingos, kadangi tai bazinis pagrindas, kuriuo remdamasis žmogus žengia pirmyn nauja kryptimi ir taip kaupia naują sielos patirtį, kuri ateina per Kylantį Karminį Mėnulio mazgą – Rachu. Besileidžiančio Karminio Mėnulio mazgo (arba Ketu) atsineštos programos nevertėtų traktuoti lyg pagrindinės, nors dažnai žmogus būtent taip ir nori elgtis.

Jis nori eiti žinomu, kažkada jau patikrintu keliu, kuriame žino, kaip elgtis, ir todėl jaučiasi saugiau. Tačiau tokiu atveju žmogus degraduoja, netobulėja, todėl gali užklupti nemalonios situacijos, ligos, kurios vers elgtis taip, kaip reikia, o ne kaip norisi. Nuo karminių užduočių pabėgti neįmanoma. Žmogus, gyvendamas Žemėje, turėtų sau nuolat priminti, dėl ko čia atėjo, o tą išsiaiškinti padėda Karminių Mėnulio mazgų padėtis.

Juodasis Mėnulis, Lilit

Kaip ir Karminiai Mėnulio mazgai, tai fiktyvi planeta, ezoterinis taškas, kuris neturi fizinio kūno. Lilit padėtis horoskope atskleidžia tamsiąją žmogaus pusę, kuri kartais tūno giliai viduje ir gali būti itin sunkiai atpažįstama. Gana dažnai žmogui gali atrodyti, kad jo poelgiai ir požiūriai yra teisingi ir net dvasingi, visgi taip Lilit, kuri yra tarsi sąmonę apgaubusios prietemos, klastingai klaidina žmogų, leisdama jam jaustis ypatingu. Juodasis Mėnulis – tai karminės skolos, klaidos, iliuzijos, silpnumas, nesąmoningumas, silpnybės ir pagundos, tarsi „demoniškoji pusė“.

Lilit žmogaus gyvenime gali pasireikšti trimis lygiais:

Pirmasis lygis – žmogus suvokia, kad kenkia, elgiasi negatyviai, tačiau yra dėl to patenkintas.

Antrasis lygis – žmogus suvokia savo klaidas ir stengiasi jų nekartoti, tačiau neišvengiamai patiria karminį atpildą už jau praeityje padarytas skriaudas.

Triečiasis lygis- retesnis, kuomet žmogus visiškai sąmoningai suvokia Lilit apraiškas ir yra išbaigęs karminį valymąsi, susijusį su Lilit klaidomis.

Baltasis Mėnulis, Selena

Selena – tai ezoterinis taškas horoskope, kuris nurodo žmogaus šviesiąją pusę, pačias gražiausias ir šviesiausias savybes bei talentus. Baltasis Mėnulis, dar kitaip vadinamasis „Angelas sargas“, parodo sferą, kuriuoje žmogus užsitarnavo apsaugą, aukštesniųjų jėgų palaikymą, tai jo šviesioji karma, kelias gėrio ir šviesos link. Vedami Selenos energijos galime suteikti nemažai naudos ne tik sau, bet ir kitiems, darydami gerus darbus, kuriuos išmanome – tai aukščiausios tarnystės kelias.

Kokia bus tarnystės forma, parodo Zodiako ženklas ir laipsnis, kuriame yra Selena, o būstas nurodo, kurioje gyvenimo srityje šią tarnystę atliksite.

Selena gali pasireikšti trimis lygiais:

Pirmasis lygis – žmogus nesuvokia savo Selenos, jaučia likimo smūgius, kurie ir išgrynina jo nesuvokimą.

Antrasis lygis – žmogus jau dalinai suvokia Selenos jėgą savyje ir dalinai ją skleidžia gyvenime.

Trečiasis lygmuo – žmogus aiškiai suvokia savo gebėjimus, sąmoningai ir nesavanaudiškai tarnauja kitiems, jausdamas dvasios vedimą.

Nagrinėdami planetų padėtis savo horoskope, neskubėkite daryti galutinių išvadų, savęs smerkti ar išaukštinti. Kiekvieno žmogaus horoskope yra silpnų ir stiprių vietų. Stipriausias vietas vertėtų pasitelkti į pagalbą koreguojant, gryninant silpnąsias vietas. Jūsų asmeninis horoskopas – tai jūsų asmeninis nuopelnas, tai jūsų pačių struktūra, kuriuoje bet koks gedimas yra pataisomas, jei tik to bus nuoširdžiai siekiama.

Lana Kutkytė

Publikuota www.ji24.lt